Головна Листи Львівські лікарі допомогли одужати дівчинці з трансплантованою ниркою

Львівські лікарі допомогли одужати дівчинці з трансплантованою ниркою

7-річній Вероніці загрожувала важка онкопатологія.

Дівчинці з трансплантованою ниркою загрожував розвиток важкої онкопатології – лімфоми. Вчасно діагностувати ускладнення та попередити грізне захворювання крові вдалось мультидисциплінарній команді.

Трансплантацію нирки Вероніці провели у 2021 році за кордоном. А восени 2023 року сім’я звернулась із скаргами на сильно збільшені лімфатичні вузли та високою гарячкою до лікарів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Після тримісячного лікування у Центрі 7-річна Вероніка почуває себе добре – вона цілком одужала.

Лікарі наголошують, що батькам дітей з трансплантованими органами слід навчитись швидко реагувати на будь-які зміни у самопочутті дитини: наприклад, на гарячку невідомого походження, особливо, якщо вона протікає із збільшенням лімфатичних вузлів. Історія Вероніки доводить, що період після трансплантації нирки – не менш важливий, ніж сама пересадка.

«Краще за все у такій ситуації звернутися до спеціалістів Центру, які мають достатньо досвіду, щоб диференціювати ці симптоми з мононуклеозом. Одужання дівчинки – це результат злагодженої та фахової роботи мультидисциплінарної команди Центру: нефрологів, гематологів, імунологів. У лікуванні застосували таргетну терапію монокланальними антитілами. Адекватне і своєчасне лікування допомогло: усі групи лімфовузлів повернулись до нормальних розмірів, повністю відновилась функція нирки та внормувались усі важливі показники», – розповів керівник Клініки нефрології, діалізу та трансплантації нирки ЗУСДМЦ Роман Андруневич.

Зі слів медика, проліферація – це аномальна клітинна активність. Ускладнення може виникати як наслідок хронічної вірусної інфекції у пацієнтів після трансплантації, які отримують імуносупресивну терапію. Нелікований лімфопроліферативний синдром поступово переходить у рак крові.

«Ще недавно стан дівчинки був дуже важким, схожим на сепсис. Ми виявили підвищення усіх гострофазових показників та погіршення функції трансплантованого органу. КТ-скрін з контрастуванням показав збільшення усіх груп лімфовузлів. Патоморфологічне дослідження вузлів, вилучених хірургами, підтвердило наші підозри – посттрансплантаційний лімфопроліферативний розлад», – сказав Роман Андруневич.

У Центрі нефрології, діалізу та трансплантації нирки є повний спектр можливостей для лікування усіх нефрологічних захворювань, лікарського супроводу у до- та післятрансплантаційний період, незалежно від місця проведення пересадки.

Прийом відбувається за попереднім записом.

Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:

З понеділка по п’ятницю, 8:00 – 16:00 год.

(032) 270 22 07

(063) 189 70 50

(097) 150 70 53

За невідкладної потреби можна звертатися у приймальне відділення, яке працює цілодобово: (032)270 81 68.