Головна Листи Медики лікарні швидкої допомоги Львова провели першу в Україні ортогнатично-артропластичну операцію з...

Медики лікарні швидкої допомоги Львова провели першу в Україні ортогнатично-артропластичну операцію з реконструкції обличчя

Медики Лікарні швидкої допомоги міста Львова провели ПЕРШУ в Україні складну поєднану ортогнатично-артропластичну операцію з реконструкції обличчя

Операція була проведена 11 серпня – про це повідомили у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

А тепер детальніше – після ДТП у п’ятирічному віці наш пацієнт, сьогодні 20-річний юнак, отримав складні переломи нижніх кінцівок та нейротравму. Лікарі, тоді, на жаль, йому не діагностували ще однієї травми – перелому нижньої щелепи.

Через це вже за кілька років він просто не міг широко відкрити рота, йому було важко жувати ,погано спати вночі.

До лікарні хлопець звернувся з ускладненнями після невдалого попереднього лікування. Діагноз – деформуючий остеартроз лівої та кістковий анкілоз правої суглобової головки. Простішими словами – давня травма призвела до хронічного захворювання суглобів із практично цілковитою їхньою нерухомістю. Після попередньої косультації провели ортодонтичну підготовку до складної операції. Виготовили ортогнатичний план в лабораторії Eurosplint та протези індивідуальних суглобів.

12 годин команда медиків проводила складне поєднане хірургічне втручання: бімаксилярну ортогнатію з геніопластикою та артропластику сронево-нижнєщелепових суглобів

Їхня мета – повернути щелепи у правильне положення та відновити деформовані суглоби!

Для цього спеціалісти усунули розростання кісткової тканини, що заважало при відкриванні рота, розташували спочатку скронево-нижньощелепові суглоби, потім допереду висунули верхні щелепи та підборіддя.

До речі, операцію медики щелепно-лицевої хірургії провели спільно з литовським колегою Simonas Grybauskas, який вже неодноразово проводив такі втручання.

Про результат операції

Всього через кілька днів вигляд обличчя пацієнта – змінився! Тепер хлопець зможе забути про постійний дискомфорт та не відчуватиме труднощів рухах щелепою.

Вітаємо всю мультидисциплінарну команду, яка брала участь в операції! Пишаємось вашим внеском в розвиток медицини Львова та всієї України!!!