Головна Листи На Львівщині оцифрують евакуйовані рукописи Курбаса, Дніпровського і Хвильового

На Львівщині оцифрують евакуйовані рукописи Курбаса, Дніпровського і Хвильового

Ще один пілотний центр оцифрування запрацював у рамках проєкту «Кризова інвентаризація та стрибок до цифровізації музейного обліку».

Реалізують проєкт ГО Тустань спільно із КЗ ЛОР “Адміністрація державного історико-культурного заповідника “Тустань”, НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab, ГО Український центр розвитку музейної справи та за підтримки Європейського Союзу.

До кінця лютого у центрі планують оцифрувати близько 2000 предметів з евакуйованої колекції Харківського ЛітМузею. Це архіви розстріляного відродження: періодичні видання, документи, рукописи Леся Курбаса, Івана Дніпровського, Миколи Хвильового.

«Ще до повномасштабного вторгнення оцифрування колекції ми почали на набагато простішому обладнанні. Завдяки співпраці з HeMo, маємо доступ до сканера, який дозволяє сканувати більш чутливі видання, оскільки має спеціальні платформи та особливі налаштування», — розповіла головна зберігачка фондів Харківського літературного музею Тетяна Рудь.

Цифровий архів стане цінним надбанням для дослідників.

«Під час сканування ми використовуємо міжнародні стандарти не тільки для фото, але й для інформації про предмет. Так у метаданих ми використовуємо тезауруси. Це дуже важливо, щоби після завантаження колекції на агрегатори, дослідники з усього світу могли зрозуміти наші описи. Також ми плануємо розміщувати колекцію на нашому сайті. Для нас доступність колекції для дослідників є дуже важливою», — зазначила завідувачка відділу цифрового обліку Марина Грачова.