Головна Листи На Львівщині погасили поштову марку, присвячену Тарасу Шевченку

На Львівщині погасили поштову марку, присвячену Тарасу Шевченку

Марка матиме обмежений тираж.

Сьогодні, 9 березня, у Львівській філії «Укрпошти» відбулось урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченої видатному українському поету, прозаїку, драматургу, художнику, громадському діячеві, Національному Герою і символу України Тарасу Шевченку. Марку погасили у 209-ту річницю від дня його народження.

«У Кембриджі є ціла  Алея, яка носить ім’я Тараса Шевченка і цим пишаються всі українці. Я хочу, щоб у нас було якомога більше людей, якими пишаються та захоплюються закордоном, яких впізнають. Не менш важливо і нам завжди пам’ятати про своїх Героїв. Тарас Шевченко дуже любив Україну і я сподіваюсь, що в Україні буде все більше людей, які її люблять, хочуть тут жити і розвивати її. Дякую усім, хто підтримує ідеї, завдяки яким ми пам’ятаємо про Героїв України і видатних постатей, знаних у всьому світі», – зазначив заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Марка, присвячена Тарасу Шевченку, є другою зі серії «Слава Україні», першу присвятили Степанові Бандері. Серія  розповідає про давніх і сучасних Героїв України та має на меті краще познайомити з ними людей з різних куточків світу.

«Тарас Шевченко є для нас знаковою фігурою, духовним лідером і зараз, у складний час війни, ми маємо пам’ятати про його настанови. Маємо передавати з покоління в покоління інформацію, яку він нам залишив, щоб ми були сильні, незалежні й жили у вільній державі. Сьогодні ми переживаємо страшні часи, щодня гинуть наші брати та сестри і це нас вкотре закликає до єднання. Для нас велика честь залишити такий маленький слід, погашаючи цю марку на честь нашого духовного лідера, нашого батька – Тараса Шевченка», – розповів міжнародний громадський діяч та автор ідеї Юрій Котик.

«З історії ми знаємо, що радянська влада спотворювала постать нашого Пророка, Велетня Духу. Але сьогодні маємо унікальну нагоду доносити до прийдешніх поколінь правду про Тараса, про те, що це – інтелігент, справжній українець, високодуховна та культурна людина. І нехай ця марка сьогодні допоможе прийдешнім поколінням пам’ятати про Тараса, про його пророчі слова, Тараса, який завжди говорив, що правда понад усе. І сьогодні варто зацитувати його слова «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!», – наголосив настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла та голова Центру Військового Капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ Тарас Михальчук.

Як додав директор Львівської дирекції АТ «Укрпошта» Євген Савчук, сьогоднішнє погашення марки є не лише спомином про видатного українця, а має більше спонукати людей з його творчістю.

Марка матиме обмежений тираж. Основне її призначення – подяка міжнародним партнерам, фондам та діаспорі за допомогу, яку вони надають Україні у боротьбі з російськими окупантами та популяризація українських Героїв.