Ефективне управління земельними ресурсами – одна з важливих складових розвитку територіальних громад та забезпечення добробуту їхніх мешканців. Воно неможливе без глибокого аналізу наявних даних. Як повідомляють у регіональному офісі «U-LEAD з Європою», Великомостівська, Східницька та Моршинська територіальні громади розпочали роботу над аудитом земельних ресурсів. На всіх етапах аудиту громадам допомогу надаватимуть експерти U-LEAD .
Програма «U-LEAD з Європою» вже другий рік поспіль підтримує громади в проведенні аудиту земельних ресурсів. Загалом по Україні 21 громада розпочала роботу над аудитами за підтримки U-LEAD, серед них й три громади з Львівщини.
Як зазначають експерти, облік земельних ресурсів дозволить, у першу чергу, визначити кількість земель комунальної власності та зрозуміти можливості їх використання. Це спростить управління ресурсами та сприятиме залученню нових інвестицій та наповненню місцевих бюджетів.
Аудит земельних ресурсів – це лише початкова точка обліку. Тобто, формування масивної бази даних, її обробка та аналіз, що стають базою для старту обліку земельних ресурсів (або для його продовження). Сам облік земельних ресурсів – це постійна діяльність.
У регіональному офісі повідомили, що вони готові надавати консультації й іншим громадам, які виявлять бажання розпочати аудит земельних ресурсів чи матимуть питання з інших сфер.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.