Головна Листи На Львівщині триває тиждень обізнаності про рак шийки матки

На Львівщині триває тиждень обізнаності про рак шийки матки

У межах відзначення Всесвітнього тижня обізнаності про рак шийки матки у четвер, 18 січня, відбудеться брифінг «Тиждень обізнаності про рак шийки матки. Вакцинація як метод профілактики».

Спікери брифінгу: Наталія Літвінська – в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА, Олег Дуда – в.о генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, Наталія Іванченко – генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, Світлана Струк – завідувачка гінекологічного відділення № 2 Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

Час: 12:00 год.

Місце проведення: офіційний медіацентр при Львівській ОВА (вул. Винниченка, 18, 257 аудиторія).

Як повідомили в комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр», рак шийки матки – одне з найпоширеніших серед онкологічних захворювань у жінок. У 2023 році у Львівській області виявили 202 нових випадки захворювання на рак шийки матки. З них – 88 у першій стадії, 47 – у другій і 57 у третій та четвертій стадіях.

«Минулого року лікарі Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру виконали:

– 54 радикальні пангістеректомії з видаленням матки, шийки матки, тканин навколо шийки матки та лімфатичних вузлів.

– 34 тотальних гістеректомії – видалення матки разом з шийкою без лімфатичних вузлів.

– 96 діатермоконізацій шийки матки – це органозберігаюча операція, лікарі видаляють лише частину шийки матки, після цієї операції жінка може народжувати дітей.

За статистикою, пік захворювання на рак шийки матки припадає на жінок у віці 40 – 45 років. Однією з причин захворювання є вірус папіломи людини, який зазвичай передається статевим шляхом. Зменшити ризик розвитку раку шийки матки можна завдяки вакцинації від ВПЛ (вірус папіломи людини)», – поінформували в комунальному закладі.

Цьогоріч інформаційна кампанія у межах відзначення Всесвітнього тижня обізнаності про рак шийки матки відбудеться під гаслом «відчуваТИ_себе».