Головна Листи На Львівщині закінчилася нерестова заборона вилову риби: порушників заборони оштрафували

На Львівщині закінчилася нерестова заборона вилову риби: порушників заборони оштрафували

Обмеження діяли з 1 квітня по 30 червня.

На Львівщині звершився період нерестової заборони вилову риби. Тож тепер усі рибалки-любителі зможуть займатися риболовлею, не порушуючи нерестових заборон. Це означає, що рибалити дозволено на загальних умовах, передбачених Правилами любительського і спортивного рибальства.

Як зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОВА Оксана  Війтик, нерест – один з найважливіших періодів розвитку рибних популяцій, від успішності якого залежить якість і майбутня кількість водних біоресурсів у водоймах. Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців на водоймах у цей час забороняється здійснення промислового рибальства, підводного полювання та посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.

Під час нерестової заборони інспекторський склад Львівського рибоохоронного патруля та Державної екологічної інспекції у Львівській області проводили рейди по рибогосподарських водних об’єктах, ринках, стихійних ринках за дотриманням природоохоронного законодавства  та  задокументували 255 правопорушень в сфері рибальства та торгівлі водними біоресурсами без відповідних документів.

На основі комплексного аналізу рибоохоронної роботи під час весняно-літньої (нерестової) заборони інспекторами Держекоінспекції та Львівського рибоохоронного патруля на водоймах Львівщини виявлено та вилучено 1345 метрів безгосподарських ставних сіток та випущено 246,8 кг водних живих ресурсів із заборонених знарядь лову до природного середовища існування.

За незаконний вилов у період нересту правопорушникам накладено штрафів на суму 21 910 гривень та нараховано збитків, завданих рибному господарству, на суму 322 319 гривні.

Закликаємо не порушувати Правила любительського та спортивного рибальства, а у разі виявлення порушень в сфері рибальства та торгівлі водними біоресурсами, прохання телефонувати на «гарячу лінію» Львівського рибоохоронного патруля (066)098-84-47.