Головна Листи На Львівщині реалізують проєкт щодо розвитку сільського підприємництва та інфраструктури

На Львівщині реалізують проєкт щодо розвитку сільського підприємництва та інфраструктури

У Львівській області реалізовуватимуть проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластеру «ГорбоГори». Відповідний договір підписали сьогодні, 28 грудня, у с. Липники Пустомитівського району.

Метою проєкту «ГорбоГори» є забезпечення соціально-економічного розвитку сільських територій, розбудова їхньої інфраструктури, розвитку підприємництва в сільській місцевості, зокрема, створення агротуристичного кластеру «ГорбоГори» на території Солонківської об’єднаної територіальної громади та Семенівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області.

«Ми є щасливими переможцями і мусимо якісно зреалізувати проект. Переконаний, що ми віднайшли правильний шлях, який забезпечить ефективне використання коштів. Цей договір – наше спільне зобов’язання, для того, аби кожен розумів свою відповідальність і свої функції. До кінця зими буде оголошено вже другий конкурс, при оцінці якого точно враховуватимуться результати того, як заявники спрацювали із першим конкурсом. Для нас критерії чіткі: співпрацюватимемо та допомагатимемо тим, хто може ефективно та якісно працювати. Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі є одним із учасників проекту, на який скеровуються кошти і який є замовником будівництва на тих земельних ділянках, які надаються сільськими радами. Після завершення будівництва об’єкти передаються у комунальну власність територіальної громади або комунальне підприємство – як комфортніше для кожної із сторін», – наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Реалізація проекту дозволить підтримати та стимулювати розвиток альтернативних форм сільського підприємництва через створення умов, що потребують додаткового фінансування, недоступного окремим дрібним підприємцям.

«Це справді історичний момент, тому що ми випробовували багато шляхів, і нарешті дійшли до мети. Це перша офіційна угода, яка спростить і чітко визначить наш шлях», – зазначив голова кластеру «ГорбоГори» Антон Мільчевич.

Проєкт дасть можливість наростити місцевий валовий продукт, отримати додатковий дохід від обслуговування туристів та продажу їм місцевих продуктів, збільшити бюджетні надходження, залучити інвестиції.

Також сприятиме розповсюдженню сучасних технологій збуту та просування продуктів і послуг, що виробляються під місцевим брендом (цифрового маркетингу), інноваційних методик стратегічного планування розвитку території та практик маркування та ознакування туристичних маршрутів.

Додамо, що проєкт спрямований на створення як мінімум 70 робочих місць (у тому числі – 10 безпосередньо). Його перевагою стане залучення учасників АТО.

Нагадаємо, агротуристичний кластер «ГорбоГори» створений за ініціативи місцевих фермерів, в тому числі учасників АТО і нині об’єднує території селищних рад Пустомитівського району Львівської області.

На Львівщині реалізують проєкт щодо розвитку сільського підприємництва та інфраструктури

На Львівщині реалізують проєкт щодо розвитку сільського підприємництва та інфраструктури