Головна Листи На Львівщині триває знущання над пасажирами, які користуються електропоїздами

На Львівщині триває знущання над пасажирами, які користуються електропоїздами

До редакції «Буський портал» звертаються чимало обурених пасажирів Львівської залізниці, які скаржаться, що після підвищення проїзду в приміських електропоїздах, вагони поїздів їздять щоденно переповнені, сісти мають змогу пасажири ближчих від місця відправлення станцій, решта людей стоять у проходах, а той у тамбурах, що створює небезпечні для життя та здоров’я умови пасажирів. 

У понеділок вранці на платформі залізничного вокзалу станції Красне ніде яблуку впасти: студенти, робочі, пенсіонери. Усі повинні вміститися у шістьох вагонах приміської електрички, яка курсує до Львова. Коли двері потяга відчинилися, юрба пасажирів рушила щосили до вагону. Для пасажирів такі поїздки стають справжнім випробуванням. Не обійшлося і без травматизму. Пасажирку-пенсіонерку на пероні заледве під колеса потяга не кинули. Тільки зайшовши у електричку, місць уже немає. Пенсіонерка Ганна з Золочева каже, що одне випробування – потрапити до електрички, інше – подолати відстань у душному вагоні.
«Проїзд з неділі подорожчав, а умови перевезення не покращилися,скаржиться студент Дмитро. – Щоденно їжджу із Задвір’я до Львова на навчання і  завжди повинен плати кошти за недостатню кількість вагонів у складі електропотяга, вібрацію у вагонах, поганий запах і …циган».
Не краща ситуація у зворотному напрямі зі Львова. Тільки прибуває потяг на посадку, як пасажирний потік рушає до вагону. Крики, галас, нецензурні слова…Хто встиг забігти – той зайняв місце, а хто ні – вже стоїть. Потяг відправляється вже з переповненими пасажирами. Через декілька хвилин на станції Підзамче ще пасажири сідають в електричку і у повній тисняві продовжують стояти в проходах щонайменше до станції Красне (1 годину). 
 «Щодня дають шість вагонів, а людей – в два рази більше, люди просто не можуть зайти. У минулому році давали вісім вагонів, але вже більше півроку знущаються з людей. Знайома казала, що бачила як одного разу машиніст заводив через свою кабіну людей», – скаржиться п. Наталія, яка щоденно їздить на роботу. 
По п’ятницях електрички ще більш їздять переповнені, студенти повертаються додому. Однак є серед пасажирів електрички чимало пенсіонерів, ветеранів, інвалідів.  Приміром, пасажири на станції Підзамче не можуть навіть зайти у вагон. Тоді починається знову тиснява і крики. Машиніст електрички просить пасажирів проходити до середини салону вагону, аби мати змогу закрити двері. Однак, пасажири які стоять на східцях дверей не можуть далі пройти, бо місць вже нема. Знову машиніст закликає усіх зайти у вагон. Так триває до 15 хвилин.
Минулого тижня журналісти «Буського порталу» разом з іншими пасажирами у вагоні стояли скорчені, дихаючи один одному в потилицю, чекаючи доки не повиходять мешканці наближчих станцій. Тільки після станції Ожидів або Золочів звільнилися кілька місць для сидіння.
У день коли ми поверталися зі Львова у вагоні потяга зімліла жінка. Пасажири, що поруч намагалися їй допомогти, але навіть не могли порухатися через щільно притиснуті один до одного. Жінка до тями не приходила. Почався галас. Пасажири почали викликати машиніста. Через кілька хвилин прибігає помічник машиніста електропоїзда і запитується про стан жінки. У ці хвилини жінка нарешті прийшла до тями, але скаржиться на головний біль. Помічник машиніста просить пасажирів допомогли жінці вийти на станції Красне (до станції Красне ще треба було їхати 30 хвилин), де її чекатимуть медичні працівники амбулаторії залізничного вокзалу. 
Цей інцидент заставляє задуматися, чому помічник машиніста, який прибіг на виклик не приніс зі собою аптечку з  набором  медикаментів  для  надання  першої допомоги? Чи у приміських електропоїздах аптечки відсутні? Чи персонал електропоїздів не вміє надавати першу медичну допомогу?
Пасажири признаються, що неодноразово збирали підписи під скаргами, які відправляли в адміністрацію Львівської залізниці, на що отримали відписку у вигляді письмового роз’яснення про застарілість рухомого складу та відсутність коштів на його оновлення. В адміністрації залізниці пояснюють, що купувати нові вагони немає за що, оскільки приміські перевезення збиткові, бо люди не купують квитків. Але пасажири впевнені кошти є, але їх використовують не за цільовим призначенням. 
До речі, відповідно до статті 22  Закону України "Про захист прав споживачів"  (1023-12) та  статті 3 Закону України "Про залізничний транспорт"(273/96-ВР) Кабінет Міністрів України затвердив Порядок обслуговування громадян    залізничним транспортом, де йдеться, що суб'єкти господарської  діяльності, які займаються перевезенням та обслуговуванням пасажирів, повинні забезпечити безпеку пасажирів у користуванні залізничним транспортом. У наведених випадках, можна впевнено сказати, що безпека замінюється на небезпеку для пасажирів. Згідно правил безпеки, пасажирам забороняється стояти на підніжках і перехідних площадках вагонів. (пункт 3.7 у редакції наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 22.11.2007 р. N 1059).  
Як бачимо, через недостатню кількість вагонів, пасажири змушені порушувати це правило, тим самим ризикуючи своїм життям.  
Роман Матвіюк,
Інна Гончарук
/Буський медіа-портал/