Головна Листи На Перемишлянщині демонтували перший з дев’яти пам’ятників-символів комуністичного режиму

На Перемишлянщині демонтували перший з дев’яти пам’ятників-символів комуністичного режиму

У селі Костенів, на Перемишлянщині сьогодні, 4 травня, за участі представників обласної робочої групи з питань декомунізації здійснено демонтаж пам’ятника, який символізував радянський окупаційний режим.

Допоміг демонтувати пам’ятник, на одній зі сторін якого досі був напис “громадянам, які загинули від рук українських буржуазних націоналістів”, місцевий підприємець.

Як повідомив представник робочої групи, депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, демонтаж пам’ятника здійснено на підставі рішення обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області, яким рекомендовано територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

На місці демонтованого пам’ятника мешканці Костенева планують поставити хрест у пам’ять про загиблих українських героїв. Поруч – силами громади вже облаштовано пам’ятне місце на честь Героїв Небесної Сотні та односельця, який загинув під час російсько-українського вторгнення.

“Робота група з питань декомунізації нарахувала 180 пам’ятників-символів радянського режиму. Наразі їх залишається близько 160-и. Плануємо, що до кінця року всі вони будуть демонтовані. Сьогодні знесено перший з дев`яти пам`ятників у Перемишлянському районі”, – повідомив Захар Миляник.