Головна Листи Найбільше підтримки потребують діти: як на залізничному вокзалі працює медико-психологічна допомога

Найбільше підтримки потребують діти: як на залізничному вокзалі працює медико-психологічна допомога

На Головному залізничному вокзалі Львова уже другий тиждень поспіль працюють спеціалісти, які надають медико-психологічну допомогу усім, хто її потребує.

«Здебільшого, ми працюємо з внутрішньо переміщеними особами, жінками з дітьми, які опинились в скрутному становищі через війну та переїзд до чужого для них міста. Ми сформували групи медиків державного та приватного секторів, які зголосилися бути волонтерами на залізничному вокзалі. З-поміж них медики третьої міської клінічної лікарні, дитячої поліклініки, шпиталю імені А. Шептицького тощо», – розповіла радниця начальника Львівської обласної військової адміністрації Галина Бордун.

Чергування фахівців триває по 12 годин (позмінно), а взагалі медико-психологічну допомогу надають цілодобово. Волонтери комунікують з людьми і в разі потреби надають їм фахову допомогу за двома вказаними напрямками: медичну та психологічну.

«Загалом в день на вокзалі залучені близько 140 волонтерів. Серед них педіатри, терапевти, травматологи, хірурги, анестезіологи. Якщо говорити про психологічну підтримку, то фахівці допомагають стабілізувати психоемоційний стан людини, спричинений втомою, страхом тощо. Багато запитів саме для допомоги діткам», – додала Галина Бордун.

Волонтерів можна впізнати за жилетками та бейджиком «Медико-психологічна допомога. Волонтер». Медики будуть у палатці біля пункту обігріву.

Якщо у вас є відповідна освіта і ви хочете стати волонтером, слід заповнити онлайн-анкету.