Головна Листи Наші вороги нав’язують нам думку, що ми є енергозалежною державою

Наші вороги нав’язують нам думку, що ми є енергозалежною державою

Отже, якщо нам бракує газу, то виникає потреба добування сланцевого газу, навіть нехтуючи тверезим глуздом, добуваючи його хімічним способом, який є небезпечним для довкілля.

Вітчизняні геологи стверджують, що Україна може себе забезпечити власним газом при теперішніх потребах на 700 років без врахування газоподібного метану Чорного і Азовського морів, а нафти вистачить при річному використанні 30 млн тонн на 360 років.

Отже, українцям газу і нафти вистачить на століття. А сланцевий газ може почекати, поки наука знайде інші способи видобутку його, але нехімічним, щоб не шкодити природі. Наука на місці  не стоїть.

Але для нас на першому місці не газ і нафта, а питна вода. Так, так – питна вода, яка вже сьогодні стає дефіцитом, бо потрібна всім: і людині, і свійським тваринам особливо бракує чистої води. Україна – одна з країн, яка претендує на екологічне землеробство і тваринництво. Свійським тваринам дають  часто забруднену воду, хоч люди також її вживають. Худобу випасають на екологічно забруднених полях, а після дощу напувають тварин з калюж і навіть бувають смертні випадки. А потім ми п'ємо молоко від таких тварин і даємо своїм дітям, і навіть немовлятам, не задумуючись, якого походження це молоко, як і над тим, яке молоко здають на молокозаводи, щоб потім його втридорога продавати.

Ярослав КОВАЛЬ,

Українська Екологічна Асоціація "Зелений Світ"