Головна Листи «Нема миру без справедливості. А в чому вона?»: у Львові з ініціативи...

«Нема миру без справедливості. А в чому вона?»: у Львові з ініціативи Мирослава Мариновича провели круглий стіл для молоді

Щороку Круглий стіл об’єднує молодих лідерів та експертів різних сфер діяльності для дискусії над актуальним.

З 2 по 4листопада у Львові, у стінах готелю «Патріарший Дім» відбувся триденний Молодіжний Круглий стіл на тему: «Нема миру без справедливості. А в чому вона?», який ініціюював проректор УКУ, член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, радянський дисидент і політв’язень Мирослав Маринович.

На запрошення Мирослава Франковича участь у Круглому столі взяв начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації Василь Дорош.

Щороку Круглий стіл об’єднує молодих лідерів та експертів різних сфер діяльності для дискусії над актуальним. Цьогоріч Круглий стіл об’єднав 19 учасників, зокрема представників таких структур: БО «Українська освітня платформа», ГО «Офіс розвитку громад», Національна скаутська організація України «Пласт», Фундація DEJURE, БФ «Право на захист», ГО «Про.Світ», Експертна компанія pro.mova, Інститут релігії та суспільства Українського Католицького Університету, Міністерство цифрової трансформації України, Православна Церква України, Lanka.prо, ГО «Нова Дружківка», Рух «Чесно», БО БФ «Гуркіт», ГО «Обличчя незалежності», Світоглядна система просвіти «Змінотворці», ЛКП «Львівське бюро євроінтеграції», Програма «60 Minutes».

Під час заходу спікери висвітлювали такі теми для обговорення:

– «Як не заблудитися в хащах часткових справедливостей?» – Мирослав Маринович;

– «Справедливий мир: правові виклики» – Світлана Хилюк, кандидатка юридичних наук, директорка школи права, завідувачка кафедри теорії права та прав людини, УКУ;

– «Справедливість з перспективи військовослужбовця» – Масі Найєм, військовий та адвокат, співзасновник правозахисного центру для військових «Принцип»;

– «Демографічна криза і проблеми справедливості» – Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій, публіцист, засновник pro.mova;

– «Прагнення справедливості як передумова і пастка у подоланні травми війни» – Роман Кечур, український психіатр, прихотерапевт, кандидат медичних наук, завідувач кафедри «Психології і психотерапії УКУ».

Досліджувану тематику актуалізувала повномасштабна війна росії проти України, яка сама по собі є кричущим порушенням справедливості, і породила цілу низку інших несправедливостей, болісних і трагічних.

Організатором вже традиційного Молодіжного Круглого столу є Інститут лідерства й управління УКУ, що діє у співпраці з Інститутом релігії та суспільства УКУ. Проєкт реалізували за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».