Про ДІ-реформу на Львівщині йшлося під час зустрічі заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода, начальника Служби у справах дітей області Володимира Лиса з радницею міністра Міністра соціальної політики Наталією Кириченко.
Також до розмови про реформу деінституціалізації в нашій області долучилися Ольга Бойко – координатор пілотного проєкту з трансформації закладів інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області (“Супровід урядових реформ в Україні “SURGe”) та Блія Пилипас – керівник проєктного офісу з підтримки реформи деінституціалізації. Обидві – за згодою – представниці компанії “Agriteam Canada Consulting Ltd” в Україні.
“Львівщина – одна з кращих областей щодо впровадження реформи ДІ. Зі столичними гостями ми говорили саме про неї. Якщо конкретно, то про житло для сиріт і дітей, чиї батьки позбавлені батьківських прав, про створення малих групових будинків, прийомних сімей, а також розвиток послуг для дітей в ОТГ. На Львівщині особливу увагу приділяємо і створенню патронатних сімей. У планах наразі – створити ще вісім таких сімей. Це багато, порівняно з іншими областями, але ми хочемо досягнути ще кращого результату”, – наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
“Загалом в Україні на кінець 2019-го було 123 патронатні родини, які взяли на опіку 510 дітей. Шість областей такої опікунської форми не мають взагалі. Йдеться про тимчасове опікунство над дітьми віком від 0 до 18 років, поки їхні рідні перебувають у складному становищі”, – зазначає начальник Служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис.
Щоб створити таку сім’ю, потрібно пройти спеціальні навчання. Але насамперед, зголоситися на сайті за посиланням чи написати працівникам Служби у справах дітей в соцмережах.
Тема патронатних сімей була ключовою на селекторній нараді, яка відбулася в Львівській ОДА 17 лютого. На Львівщині минулоріч створили 3 патронатні сім’ї у м. Львові, Золочівському та Яворівському районах, в яких перебувають 6 дітей.