Головна Листи Новітня клініка з реабілітації дітей запрацювала в «Охматдиті»

Новітня клініка з реабілітації дітей запрацювала в «Охматдиті»

 21 червня, в комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» запрацювала новітня клініка з реабілітації дітей. На 5 поверсі дитячої лікарні повністю реконструювали приміщення, створивши нові зали ерготерапії, фізичної терапії та сенсорно-моторного розвитку, кабінети терапевта мови та мовлення, психолога та асистивних технологій.

«Ми вже приймаємо дітей. Раніше це були непристосовані для реабілітації приміщення. Дуже тішимося, що їх передали для реабілітаційного центру, – розповіла керівник Клініки реабілітації дітей Оксана Гдиря. – Реконструкція цих приміщень дає більші можливості повноцінно працювати і надавати якісну допомогу дітям».

Напрямки, якими займатиметься клініка: нейрореабілітація, реабілітація опорно-рухового апарату, рання діагностика ризику формування церебрального паралічу. Центр вже прийняв дітей з ампутаціями, опіками, після хірургічного втручання. Планують виходжувати дітей з черепно-мозковими травмами.

За добу тут приймають приблизно 20 дітей. Одним із перших пацієнтів клініки став Ярослав Сидор. Школяр одужує після операції на ногах і мріє грати у баскетбол.

«Я дуже задоволена реабілітацією, тому що все на місці. Потрібно тільки піднятися ліфтом, – розповіла його бабуся, Любов Сидор. – Що зробить досвідчений фахівець, того вдома не зробиш. Тут працюють дуже хороші працівниці, які надали дитині велику допомогу. Він розробляє праву ногу і вже може ходити».

Вартість реконструкції склала 3 млн. гривень. Здійснити її допомогли американські, італійські та українські благодійники.

«Цей проєкт приніс нову якість лікування дітей, – каже керівник «Охматдиту» Дмитро Квіт. – Ми маємо підписаних три реабілітаційних пакети НСЗУ. Багато дітей потребують комплексної реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах. Прогнозуємо приймати на реабілітацію 300 дітей на рік».

На переконання голови комісії з питань охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради Анни Ярмоли, створення реабілітаційних відділень у лікувальних закладах Львівщини є вимогою часу.

«Дуже добре, що реабілітацію тепер здійснюють не за залишковим принципом. Як завідувач фізіотерапії у минулому, я розумію, наскільки це ефективно, дієво і допомагає людям при різноманітних захворюваннях.

Ми в області маємо Superhumans Centr, госпіталь у Винниках, лікарню відновного лікування, обласну дитячу лікарню «Охмадит».

Мусимо зберігати, підсилювати і покращувати цей напрям. Адже потреба у психологічній підтримці і фізичній реабілітації зростатиме після повернення військових. Для цього потрібне спеціальне обладнання, фахівці й належні умови для працівників», – наголосила Анна Ярмола.