Головна Листи Понад 270 літрів молока для немовлят зібрали у банку грудного молока Львівського...

Понад 270 літрів молока для немовлят зібрали у банку грудного молока Львівського обласного перинатального центру

Банк відкрили у грудні минулого року за підтримки Львівської ОВА.

Днями з діяльністю банку грудного молока Львівського обласного клінічного перинатального центру ознайомилася Іоанна Кокот, представниця польської Фундації банку грудного молока (Fundacja Bank Mleka Kobiecego), координаторка проєкту «Підтримка і популяризація виключно грудного годування, а також відповідних практичних дій, що стосуються правильного харчування немовлят та малих дітей українських та польських матерів у кризових умовах в Польщі», яка підтримує діяльність БГМ перинатального центру з моменту його відкриття у грудні 2022 року.

Зокрема, як розповіла під час візиту Іоанни Кокот гендиректорка перинатального центру Марія Малачинська, з банком співпрацюють 24 донорки, а від початку його діяльності вдалося зібрати 270 літрів грудного молока. Найбільшу кількість молока отримали діти, які перебували у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей.

У медзакладі також висловили подяку Іоанні Кокот за увагу та допомогу у забезпеченні вагітних жінок та матерів перинатального центру інформаційними буклетами, що розповідають про діяльність банків грудного молока, процеси зціджування та зберігання грудного молока.

Нагадаємо, банк грудного молока на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру відкрили за підтримки Львівської ОВА. На його створення та закупівлю всього необхідного обладнання з обласного бюджету скерували понад 9,8 млн грн і майже 3,6 млн грн з бюджету самого перинатального центру (кошти Національної служби охорони здоров’я).

Ще один банк грудного на Львівщині діє у Неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні. Його відкрили у серпні минулого року.