Головна Листи Понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримали на Львівщині медичну допомогу –...

Понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримали на Львівщині медичну допомогу – Орест Чемерис

Про роботу обласних закладів охорони здоров’я, лікування за кордоном важкохворих дітей з України та візит Анджеліни Джолі до Львова розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис у ефірі ТРК «Перший Західний».

«В обласних медзакладах надають різнопланову медичну допомогу, в тому числі планове лікування. Проте є певні умови, які ми ставимо перед закладами. Перш за все, ми акцентуємо увагу на тому, що має зберігатися певний резерв ліжок. Особливо коли мова йде про багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування, які повинні бути готові, в разі такої необхідності, надати ургентну медичну допомогу. Попри те ми вже понад 80 тисячам внутрішньо переміщених осіб надали різнопланову медичну допомогу. Жодних обмежень немає – всі, хто потребує допомоги, отримують її», – розповів Орест Чемерис.

Він також додав, що в області проводять кампанії, які допомагають людям з числа ВПО зорієнтуватися, як їм звернутися до лікаря. Минулого тижня у межах промоції Всесвітнього тижня імунізації медики виїжджали до місць проживання ВПО, розповідали їм про необхідність вакцинації згідно з Календарем профілактичних щеплень, а також проводили вакцинацію охочих, в тому числі і від Covid-19.

Слід додати, що кількість осіб, які звертаються по допомогу з гострими респіраторними захворюваннями на Львівщині зараз невисока. Зокрема, станом на сьогодні у стаціонарах області перебувають 118 осіб, за добу з ковідом і підозрою на ковід  госпіталізували 17 осіб.

Під час ефіру Орест Чемерис також розповів про лікування за кордоном важкохворих та травмованих під час війни українських дітей. Міністерство охорони здоров’я ініціювало створення хабу на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові, звідки діток так званими «конвоями життями» разом з батьками перевозять за кордон на лікування.

«Вже близько 500 діток скерували на лікування у клініки Західної Європи (Польща, Німеччина, Італія та інші країни). Це не тільки онкохворі діти, а й діти, які отримали травми під час війни»,–зазначив Орест Чемерис.

Алгоритм дій для батьків дітей з важкими захворюваннями, які прибувають на Львівщину, – читайте тут.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА також наголосив на важливості візиту в Україну американської акторки Анджеліни Джолі.

«Візити такого рівня розвіюють міфи, які є стосовно України, і дозволяють говорити правду усьому світу про те, що відбувається зараз в нашій державі. Діти щирі, вони найбільш емоційно розповідають про свої драми, про ті моменти, які пережили. Завдяки таким візитам ми маємо можливість донести до всього світу, які жахіття переживають наші діти через військову агресію росії», – додав Орест Чемерис.