Головна Листи Про профілактику кору в Буському районі

Про профілактику кору в Буському районі

Станом на 27 жовтня 2017 року у селі Переволочно Буського району зареєстровано 1 сімейне вогнище кору серед дитячого населення з 2-ма захворілими. 

За 9 місяців 2017 року у Львівській області зареєстровано 58 випадків кору (інт. пок. 2,30), проти 4 вип. (інт. пок. 0,16) за 9 міс. 2016 року, збільшення на 54 випадки. Захворюваність серед дитячого населення становить 89,6% (52 вип.).

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони слизових очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Збудник кору – вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. Клінічна картина Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 гр і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий кашель, кон’юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки. Ускладнення – запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.

   Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно: 

– терміново звернутися за медичною допомогою;

– викликати лікаря додому; 

– до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до мінімуму;

– повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів; 

– при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом; 

– використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку ); 

– не займатися самолікуванням! 

   Профілактика кору – найкращий захист від кору – вакцинація. Планова та за епідемічними показами; 

– необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її про проведення; 

– ізоляція хворих, вологе прибирання та часте перевітрювання приміщення. 

З метою недопущення ускладнень необхідно своєчасно звертатись до лікаря при перших ознаках захворювання та не займатись самолікуванням!