Головна Листи На Львівщині гроші замість «пакунку малюка» будуть отримувати після закінчення зазначених пакунків

На Львівщині гроші замість «пакунку малюка» будуть отримувати після закінчення зазначених пакунків

З 1 вересня працює новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»» Міністерство соціальної політики України з 1 вересня 2020 року розпочинає реалізацію пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», яким передбачено надання замість натуральної допомоги цільової грошової компенсаційної виплати.

Постановою передбачено запровадження цільової грошової компенсаційної виплати у розмірі 5000 гривень.

Для цього у АТ «КБ «ПриватБанк» громадянам, у яких народилась дитина, відкривають рахунок із спеціальним режимом використання та видають їм спеціальну соціальну картку. Батьки дитини можуть звернутися за зазначеною компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль.

Відповідно, батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку, а потім до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьки подають заяву з необхідними документами.

До реалізації пілотного проекту на договірних засадах залучатимуть заклади роздрібної торгівлі та для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальною карткою.

Для наочного роз’яснення деталей щодо механізмів реалізації та алгоритм дій для отримання допомоги Міністерство соціальної політики України розробило інфографіку.
Як роз’яснили у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА грошова компенсація буде надаватись після закінчення «пакунків малюка» у наявності у пологових будинках.

Зокрема, у Львівській області станом на 27.08.2020 з початку року видано 12971 «пакунків малюка» пологовими будинками та 640 – органами соціального захисту населення.

До листопада поточного року очікується постачання ще близько 3000 пакунків.
Відтак, призначення цільової грошової компенсаційної виплати замість натуральної допомоги «пакунок малюка» розпочнеться у області після закінчення зазначених пакунків.

З 1 вересня працює новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка»

З 1 вересня працює новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка»