Головна Листи Соціальних фахівців з територіальних громад Львівщини запрошують долучитися до ініціативи з розвитку...

Соціальних фахівців з територіальних громад Львівщини запрошують долучитися до ініціативи з розвитку навичок медіації

Подати заявку можна до 15 лютого.

Актуальність медіації особливо зростає в умовах повномасштабного вторгнення, коли через високий рівень стресу, розірвання родинних зв’язків внаслідок переміщення значної кількості сімей з дітьми виникають сімейні конфлікти і спори, що стосуються прав та інтересів дитини.

Медіація є одним із найменш травматичних і дієвих способів позасудового врегулювання сімейних спорів. Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» соціальна послуга медіації належить до базових, надання яких забезпечується на рівні територіальних громад.

У межах ініціативи відберуть 30 територіальних громад, які делегують фахівців для:

  • проходження навчання з питань проведення медіації під час очних тренінгів протягом лютого-червня цього року. Навчання буде проведене сертифікованим тренером ГО «Ліга Медіаторів України». До навчання зможе долучитися один фахівець від громади.
  • отримання подальшої підтримки в розвитку соціальної послуги медіації.

Уже під час навчання ці фахівці зможуть розпочати практику надання соціальної послуги медіації, отримувати супервізійну підтримку, обмін досвідом з колегами, розвиваючи свої навички медіатора.

До участі в ініціативі запрошують територіальні громади Львівської, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Чернігівської та Чернівецької областей.

Зацікавлені територіальні громади мають визначити фахівця від надавача соціальних послуг комунального чи недержавного сектору, який буде надавати цю соціальну послугу в межах своєї професійної діяльності.

Для участі у відборі необхідно:

  • подати скановану копію листа за підписом голови / заступника голови територіальної громади з висловленням зацікавленості брати участь в ініціативі і готовності в подальшому надавати соціальну послугу медіації – на електронну адресу: socmediation@gmail.com.
  • керівнику надавача соціальних послуг, на базі якого будуть надавати соціальну послугу медіації, заповнити анкету за цією формою: https://forms.gle/AwPEFUmg9NUxsd6z9

Лист і анкету потрібно подати до 15 лютого.

Під час відбору територіальних громад перевагу надаватимуть тим громадам, які:

  • мають потребу в організації надання соціальної послуги медіації;
  • можуть делегувати фахівця, який має вищу освіту у галузі знань «соціальні та поведінкові науки», «соціальна робота», «право» і досвід роботи з сім’ями з дітьми не менше ніж 2 років;
  • можуть забезпечити сталість надання соціальної послуги медіації в подальшому.

Ініціативу з розвитку соціальної послуги медіації впроваджують ГО «ВГЦ «Волонтер» у партнерстві з ГС «Українська мережа за права дитини», ГО «Ліга Медіаторів України» у межах проєкту «Надання психологічної підтримки та забезпечення правосуддя як складової

частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізують за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та у співпраці з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх і Національною соціальною сервісною службою.

У разі виникнення додаткових питань щодо відбору територіальної громади, подання заявок – контактна особа від ГО «ВГЦ «Волонтер» Юлія Пилипас +380677991358.

Детальніше за посиланням.