Головна Листи У громадах Львівщини уже створено 24 молодіжних центри

У громадах Львівщини уже створено 24 молодіжних центри

З початку року у громадах Львівщини створено 16 молодіжних центрів, загалом по області налічується 24 таких осередки.

Про це розповів т.в.о. керівника Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса сьогодні, 17 липня, під час засідання комісії з питань молоді та спорту обласної ради.

«Створення молодіжних центрів здійснюється в межах проєкту «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області» за підтримки фонду ЮНІСЕФ. Загальний бюджет становить 6,5 грн грн, які через конкурсну складову скеровується на облаштування приміщення центру, закупівлю техніки, поточний ремонт.  Станом на зараз 16 громад залучені до проєкту.
У найближчій перспективі завдяки цьому проєкту планують залучити до молодіжних ініціатив близько 100 тисяч осіб», – розповів Іван Сапса.

За його словами, обласний молодіжний центр плідно співпрацює з міжнародними партнерами, завдяки яким вдалося залучити значні кошти в межах грантових

проєктів. Це зокрема, Дитячий фонд ЮНІСЕФ, Рада Європи, Посольство Сполучного Королівства та  Національне українське молодіжне об’єднання
В межах своєї діяльності центр реалізує такі проєкти: «Довгострокова програма підтримки новостворених молодіжних центрів у Львівській області від Ради Європи», «Лава ідей» за підтримки Британської ради Посольства Сполученого Королівства, «Підтримка безпечних середовищ для розвитку молоді в Україні» від Terre des hommes через НУМО.
Фінансовий ресурс, який додатково залучив центр на розвиток молодіжної галузі регіону станом на зараз становить 7, 5 млн грн.

«Таким чином, обсяги залученого фінансування з-зовні вже більш, ніж вдвічі перевищили видатки на центр, зокрема з обласного бюджету, який становить на цей рік – 3,4 млн грн», – розповів Івана Сапса.

Ще однією цікавою ініціативою, якою займається молодіжний центр – це забезпечення рівного доступу до можливостей молодих людей з найвіддаленіших громад області. Завдяки проєкту «ІМПАКТБУС»  за пів року здійснено 22 виїзди до молоді у громади регіону, проведено  навчання в обласному молодіжному центрі для молодих лідерів, залучено біля 500 молодих людей до обговорення  питань  молодіжної політики, створення молодіжних центрів, брендування, менеджменту проєктів, лідерства.

Іван Сапса повідомив, що у 2023 році центр планує забезпечити функціонування відкритого простору для молоді на базі молодіжного центру, розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у регіоні, залучення європейських та міжнародних партнерів для фінансування проєктів центру.

«Незважаючи на ситуацію в країні, молодіжна політика досить активно розвивається на Львівщині порівняно з іншими областями. Ми дуже цьому радіємо і будемо спільно працювати над створенням усіх необхідних умов для нашого майбутнього – нашої молоді», – зазначила голова комісії Тетяна Бей.