Головна Листи У громадах Львівщини запрацюють локальні координатори програми «Ліга Нескорених»

У громадах Львівщини запрацюють локальні координатори програми «Ліга Нескорених»

Вони займатимуться розвитком та популяризацією адаптивного спорту серед військових.

У громадах Львівщини запрацюють локальні координатори програми «Ліга Нескорених», які займатимуться розвитком та популяризацією адаптивного спорту серед військових у своїх громадах. Про це повідомив начальник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як в ефірі ТРК «Перший Західний».

«Локальні координатори програми «Ліга Нескорених будуть відповідати за популяризацію адаптивних видів спорту серед військових, організацію та проведення спортивних заходів, а також залучення до участі у програмі якомога більшої кількості ветеранів та військовослужбовців», – пояснив Роман Хім’як.

Наразі управління напрацьовує механізм залучення координаторів до співпраці. Напередодні старту роботи для координаторів проведуть навчання.

Роман Хім’як також зауважив, що на Львівщині робота над розвитком адаптивного спорту розпочалася задовго до повномасштабного вторгнення.

Так, з 2017 року управління молоді та спорту Львівської ОВА, а також установи «Інваспорт» та «Галичина» системно працюють над розвитком видів спорту, які є доступними для всіх.

Ця робота включає в себе проведення традиційних заходів та проєктів, для прикладу, таких як Кубок зі стендової стрільби серед воїнів, а також підготовку представників Львівщини до національних відборів до команди на міжнародні  «Ігри Нескорених». Окремі громади Львівщини також створюють осередки ветеранського спорту, зокрема Львів, Стрий, Дрогобич та Новояворівськ.

Нагадаємо, програму «Ліга Нескорених» управління молоді та спорту  Львівської ОВА запустило на Львівщині у серпні 2023 року. Вона спрямована на психологічну та фізичну реабілітацію військових через заняття спортом. Серед амбасадорів проєкту — лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, телеведуча Марічка Падалко, паралімпійський чемпіон і засновник Академії з настільного тенісу Віктор Дідух, підполковник ЗСУ, віцечемпіон світу з параатлетики Віктор Легкодух, найсильніша людина Європи 2023 Павло Кордіяка.

Нещодавно у межах програми провели III Кубок Воїнів. Такі змагання у 2021 році започаткував Дмитро Сидорук – захисник Луганського аеропорту, призер міжнародних Ігор Нескорених, тренер зі стрільби з лука. Раніше змагання включали в себе лише стрільбу з лука. Цьогоріч їх масштбували, додавши до програми легку атлетику та настільний теніс.