Головна Листи У Львівській обласній раді представили видання творів Степана Ленкавського «Український націоналізм»

У Львівській обласній раді представили видання творів Степана Ленкавського «Український націоналізм»

У четвер, 23 березня, у Львівській обласній раді відбулася презентація перевидання I та II тому творів Степана Ленкавського «Український націоналізм». Представив видання голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук, упорядник книг Олександр Сич.

Степан Ленкавський, один із співзасновників Організації українських націоналістів, її чільний ідеолог, автор Декалогу українського націоналіста, Провідник Закордонних частин ОУН після вбивства Степана Бандери, велична й одночасно скромна постать, що до недавнього часу цілком незаслужено перебувала поза увагою сучасних дослідників українського націоналізму.

Хронологічно праці першого тому охоплюють весь історичний період розвитку українського націоналізму: етап протонаціоналізму, початки організованого націоналістичного руху, передісторію й історію ОУН та її закордонних структур. У другому томі – його роботи по ідеології ОУН та філософські праці.

Книжка розрахована на дослідників української історії, української політологічної думки, історії українського націоналізму та широке коло прихильників його як ідеології і політичного руху.

Упорядник видання Олександр Сич зазначив: «Свого часу, коли почав вивчати особистість Степана Ленкавського, я зрозумів, що потрібно повертати його в життя та нашу історію, а його спадок – в науковий обіг.  Мені вдалося побувати за кордоном, де я віднайшов його записи, працював в архівах і рік за роком я почав «розплутувати клубочки» про цю видатну особистість ».

За словами Олександра Сича, незважаючи на війну, вдалося перевидати два томи про Степана Ленкавського, підписаний до друку третій том, у планах також видати четвертий том про видатного націоналіста.

«Для України та українців важливо, щоб усі, хто боровся за українську державу, за її утвердження були відомими.

Маємо знати і читати праці українських мислителів, революціонерів,  які писали і працювали над розбудовою нашої держави», – наголосив  голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

Довідково:

Степан Ленкавський  – автор «Декалогу ОУН» («Десять заповідей українського націоналіста», 1929), один з ініціаторів проголошення Української держави у Львові. Був заарештований Гестапо і до 19 грудня 1944 р. ув’язнений у львівській тюрмі на Лонцького, краківській “Монтелюпіх” та у концтаборі Аушвіц (Освєнцім).

Впродовж 1950–1951 та 1959–1968 років очолював Провід ОУН, згодом керував відділом пропаганди і редагував газету «Шлях перемоги».