Обговорювали питання, пов’язані з темою фізичної безбар’єрності.
Сьогодні, 28 березня, директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько провела лекцію «Безбар’єрність. Фізична доступність об’єктів» для осіб, які готуються стати асистентами дітей з інвалідністю.
Ініціатором заходу був Львівський обласний центр соціальних служб. Серед питань, які розглядали: перешкоди, з якими зіштовхуються маломобільні групи населення, законодавство у сфері інклюзивності, технічні рішення, які забезпечують безбар’єрность об’єктів архітектури, мета і принципи універсального дизайну.
«Наші вулиці, подвір’я, громадські будівлі та простори, є лише частково безбар’єрними. А тому труднощі під час пересування виникають в кожного, незалежно від фізичних спроможностей людини. Завдяки Національній стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні ситуація змінюється на краще. Але, на жаль, це не може статися одномоментно. Тому сьогодні, з людьми, які відчули покликання допомагати дітям з інвалідністю реалізувати своє право на гідне навчання, ми говорили про ті бар’єри фізичного оточення, які їм доведеться долати щодня разом з їхніми підопічними. Які архітектурні рішення просто незручні для маломобільних груп населення, а які відверто небезпечні? На що слід звертати увагу в першу чергу? Які є норми при проєктуванні інклюзивних просторів? Всі ці аспекти ми обговорювали і розглядали на реальних прикладах та ілюстративних матеріалах», — розповіла Олена Василько.
Додамо, лекція базувалася на кількох засадничих документах: ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», двох постановах Кабінету Міністрів України (537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»; 668 «Про затвердження Порядку влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури або їх розумного пристосування») та «Альбомі безбар’єрних рішень».
Нагадаємо, 1 вересня 2022 року набули чинності оновлені ДБН з інклюзивності.