Головна Листи У Львівському музеї історії релігії відбудеться благодійна акція на підтримку сил оборони...

У Львівському музеї історії релігії відбудеться благодійна акція на підтримку сил оборони України

Зібрані на аукціоні кошти спрямують на закупівлю FPV-дронів для бойового підрозділу 710 бригади охорони Держспецтрансслужби.

18 квітня, у Міжнародний день пам’яток та історичних місць, у Львівському музеї історії релігії влаштують благодійний аукціон, під час якого збиратимуть гроші для закупівлі FPV-дронів для бойового підрозділу 710 бригади охорони Держспецтрансслужби (військова частина Т0910).

Акція «Помста за зруйновані музеї» передбачає інформування про вплив росії на культурну й історичну спадщину України, про руйнування і знищення музеїв по усій території нашої держави.

«Сьогодні надважливо підтримувати Збройні Сили України бо від кожного з нас залежить майбутнє країни. Сплетена сітка, донат, мистецький твір чи захід, за допомогою яких закуповують дрони чи ліки для ЗСУ, або концерт для наших захисників, який показує їм, що вони не самі – це все складові нашої перемоги. Тому закликаємо взяти участь у благодійному аукціоні «Помста за зруйновані музеї» і наблизити таку омріяну нами перемогу», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.

Як розповіла ініціаторка й ідейний натхненник заходу Оксана Гірняк, понад двадцять художників відгукнулися на ініціативу й надали свої твори для благодійної акції.

На благодійному аукціоні представлені твори найрізноманітніших стилів та напрямків відомих українських художників. Є живопис, графіка, батик, пастель, художній текстиль (гобелен, крайка), малюнок на склі. Поціновувачів хендмейду чекають витинанки, ляльки-мотанки, дерев’яна яворівська іграшка, темарі (вишита нитяна куля), ляльки з пап’є-маше. Також представлять перетворені на арт-об’єкти розмальовані тубус, кришку з ящика від снарядів… Роботи написані як до початку повномасштабного наступу росії, так і під впливом трагічних подій.

«Таким чином за допомогою свого ремесла вони долучилися до боротьби. А своєрідною зброєю стали їхні роботи, кошти від продажу яких спрямують на допомогу армії. Отож, чекаємо усіх небайдужих 18 квітня, о 12 годині, на благодійному аукціоні «Помста за зруйновані музеї». Допоки ми дружні і єдині, Україна непереможна», – наголосила Оксана Гірняк.

Оглянути лоти можна за посиланням https://www.facebook.com/groups/372286072468680. Підтримати збір в онлайн-режимі, просто задонативши і в такий спосіб помститись за зруйновану культуру, історію   https://www.facebook.com/groups/372286072468680/posts/372344919129462/

Автори представлених лотів: Олег Боньковський, Ольга Парута-Вітрук, Христина Валько, Роман Венчак, Оксана Сентимреі, Аґата Блажейовська, Елеонора Білінська, Наталія Мирончук-Дідик, Галя Слободян, Наталка Откович, Василь Боднарчук, Олена Тимків, Вікторія Темна, Оксана Гірняк, Мирослава Якимович, Ярослав Швед, Марічка Тіменник, Остап Сойка і Оксана Когут.