Головна Листи У Львівському обласному спеціалізованому будинку дитини «Любисток» відкрили паліативну кімнату

У Львівському обласному спеціалізованому будинку дитини «Любисток» відкрили паліативну кімнату

Тут перебуватимуть діти з порушеннями розвитку, які потребують особливого догляду.

Сьогодні, 31 травня, напередодні Дня захисту дітей, Львівський обласний спеціалізований будинок дитини «Любисток» відвідали голова Львівської ОВА Максим Козицький, заступниця голови Львівської ОВА Христина Замула, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОВА Володимир Чорній, начальник служби у справах дітей ОВА Володимир Лис.

«Напередодні Дня захисту дітей важливо згадати також про тих дітей з вразливих категорій, які, на жаль, не одужають.

Я дуже вдячний БФ «Mom for everyone» і всім небайдужим благодійникам, які згуртувалися довкола спеціалізованого будинку дитини «Любисток» у Львові і створили паліативну палату, де діти з інвалідністю, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-сироти, які мають невиліковні хвороби, перебуватимуть у дуже наближених до домашніх умовах, з ними займатимуться реабілітологи та інші спеціалісти, які допоможуть полегшити їхній біль.

Завдяки створенню цієї палати, сенсорного та реабілітаційного кабінетів, будинок дитини «Любисток» претендує на те, щоб першим на Львівщині укласти з НСЗУ угоду, яка дозволить йому працювати з дітьми як Центру реабілітації та паліативу.

Низький уклін директорці і всьому колективові закладу. Дуже відчувається, що ви намагаєтесь зробити так, щоб кожна дитина, яку до вас скеровують, мала все необхідне.

Окрема вдячність вам за те, що на початку повномасштабної війни ви подбали про 40 дітей з Луганського будинку дитини. Зараз їхній новий дім – на Закарпатті.

Завдяки коштам з обласного бюджету, упродовж 2022-2023 років у будинку перекрили аварійний дах, ще австрійських часів, і утеплили горище. Облаштували евакуаційне освітлення в укритті та закупили аналізатори для медичних досліджень.

Дякую всім меценатам, які постійно питають, чим допомогти і дбають, щоб у ці непрості часи дітям з вразливих категорій було легше. Дякую за те, що ви є важливим плечем підтримки для держави», – наголосив Максим Козицький.

За словами в. о. директора закладу Галини Качановської, у «Любистку» перебуває 52 дитини, діти вразливих категорій, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, які мають вроджені фізичні та психічні порушення, віком від 3-х тижнів.

Як розповіла засновниця БФ «Mom for everyone» Наталія Михайлів, створення паліативно-реабілітаційного відділення – це пілотний проєкт, покликаний привернути увагу до вразливих категорій дітей, які потребують особливих умов перебування.

«Оскільки заклад підпорядковується Міністерству охорони здоров’я України, то на базі закладу працює медичний персонал. Локаційно це дуже зручно для облаштування тут паліативного відділення, адже для дітей з порушеннями розвитку необхідні спеціальні умови та кваліфіковані фахівці. Тепер тут є комфортні умови для їхнього перебування.

У новій палаті уже є перші пацієнти: це двоє діток з порушеннями розвитку. Від сьогоднішнього дня це їхня нова оселя, де про них будуть турбуватися фахівці», – додає Наталія Михайлів.

У 4 дитячих кімнатах за кошти меценатів зробили дороговартісний ремонт, ще в кількох продовжують ремонтні роботи. Адже діти потребують комфортних умов проживання. Зараз у закладі 60 ліжкомісць.

За останні роки в заклад поступило більше 200 дітей, вибуло 139 дітей, в т.ч. усиновили 21 дитину, повернули в сім’ю 45 дітей та понад 30 знайшли прихисток в прийомних сім’ях та передані під опіку.

«На щастя, дітей усиновлюють, беруть під опіку в патронажні сім’ї, ДБСТ. Проте гострим залишається соціальне питання – нові діти приходять. Щоб діткам було комфортно, прагнемо зробити якомога кращі умови.

Попри те, що заклад державний, навколо «Любистка» гуртується багато небайдужих, двері від благодійників не зачиняються. За цей рік лише наш Фонд закупив медикаменти, продукти харчування, побутові речі, обладнали дитячий майданчик на вулиці. Загалом прагнемо дати усе, щоб дітям жилося легше», – підсумувала Наталія Михайлів.