Головна Листи У львівському «ОХМАТДИТі» лікують гіпергідроз тораскопічним методом

У львівському «ОХМАТДИТі» лікують гіпергідроз тораскопічним методом

До лікарні звертається чимало пацієнтів із надмірним потовиділенням долонь. Інколи вони можуть звертатися з іншими скаргами, а вже потім з’ясовується, що у них гіпергідроз.

«Аби вилікувати гіпергідроз, робиться розріз у аксилярних ділянках під пахами у дітей до 3 мм. Після цього оперативного втручання жодних  рубців  не видно, а дитина повністю одужує фактично одразу в лікарняній палаті», – розповів хірург лікарні Микола Микита.

Окрім того, треба зауважити, що ця операція ефективна при хворобі Рейно, яка  характеризується симетричними двосторонніми нападоподібними спазмами артерій пальців кисті, рідше стоп і проявляється блідістю, болями і парестезіями.

«Проблема в тому, що багато маленьких пацієнтів хворіють гіпергідрозом, але їх батьки про це не підозрюють і звертаються до лікарів дерматологів зі скаргами на надмірне потовиділення  рук, пальців і під пахами, інколи буває потовиділення на обличчі, на щоках тощо. Зимою чи літом пацієнтам холодно, бувають випадки, що лущиться шкіра. Ходіння по різних лікарях лише затягує час, а не позбавляє від проблеми», – пояснює хірург.