Головна Листи У львівському «ОХМАТДИТі» вилікували від остеомієліту 2-річного хлопчика

У львівському «ОХМАТДИТі» вилікували від остеомієліту 2-річного хлопчика

Хлопчика вже виписали з лікарні, він активно рухає ураженою рукою, порушення її функції немає.

Демʼян отримав травму ліктя. У той час сім’я була за кордоном, лікарі наклали гіпсову пов’язку, однак через деякий час гіпс натер шкіру і утворився гнійник м’яких тканин в ділянці травми. Його амбулаторно розкрили та назначили антибіотик у сиропі.

В подальшому протягом кількох місяців дитина періодично скаржилась на болі у лівому плечі, з’явилось невелике підвищення температури, тому батьки звернулися до «ОХМАТДИТу». Після обстеження у дитини діагностували остеомієліт лівої плечової кістки та одразу прооперували.

Під час операції хірурги виявили велику патологічну кісткову порожнину у нижній третині плеча, заповнену густим гноєм. Втручання пройшло успішно. Хлопчика вже виписали з лікарні, він активно рухає ураженою рукою, порушення її функції немає. Дитина перебуває під спостереженням хірургів.

Чіткої причини чому остеомієліт у однієї дитини виникає, а у іншої ні – немає. Але травма чи наявність джерел інфекцій (гнійник, абсцес, інфіковані рани) – це завжди провокуючий фактор, наголошують лікарі «ОХМАТДИТу».

Також остеомієліт «хитрий» тим, що його ознаки на рентгенівських знімках виникають не одразу, а лише за 2-3 тижні. Відтак, при не яскраво вираженій клінічній картині, без уважної оцінки всіх проявів хвороби, часто правильний діагноз встановлюється із запізненням, коли вже є значні деструктивні зміни у кістках.