Головна Листи У Львівському перинатальному центрі безплатно лікують безпліддя

У Львівському перинатальному центрі безплатно лікують безпліддя

Лікування безпліддя у 2024 році у КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» буде безплатним.

Процедура можлива в межах договору обласного закладу з національною службою здоров`я України про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій, пакет «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення in vitro)».

Про це сьогодні, 16 лютого, у першу річницю роботи відділення допоміжних репродуктивних технологій повідомила директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.

За рік відділення прийняло понад 1500 пар, провели понад 2000 консультацій. 229 пар отримали для лікування безплатні медикаменти, а 145 пар пройшли повний курс лікування.

Показник ефективності лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій склав 65%. У підсумку на світ з’явилося 10 немовлят, у тому числі дві двійні.

«Такі послуги дуже потрібні нашим пацієнтам. Скористатися ними можуть жінки віком від 19 до 40 років, а також чоловіки з усіма діагнозами безпліддя. Ми закликаємо жінок і пари, які мають такі проблеми, приходити на консультації до акушерів-гінекологів у Львівський перинатальний центр за двома локаціями – на вулицях Джорджа Вашингтона і Тараса Бобанича», – зазначила директор Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.

Послуга доступна мешканцям Львівщини та інших регіонів України. Відділення допоміжних репродуктивних технологій у комунальному закладі Львівської обласної ради були відкрите у 2023 році й стало першим державним в Україні. Для фінансування проєкту з обласного бюджету було передбачено 12 млн грн.

Також у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі надають безплатну послугу з кріоконсервації та кріозберігання біоматеріалу для військових.