Головна Листи У Львові під час симпозіуму обговорили перспективи розвитку реабілітації в Україні

У Львові під час симпозіуму обговорили перспективи розвитку реабілітації в Україні

26 вересня у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького пройшов VII міжнародний симпозіум Smart Lion 2023 Реабілітація в Україні.

Захід відбувся в межах відзначення цього року 150-річного ювілею Наукового Товариства імені Тараса Шевченка та 125-річчя створення при ньому Лікарської комісії.

Генеральний директор Директорату медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Сергій Убогов, звертаючись до присутніх зауважив, що вимогою часу є впровадження нових спеціальностей у вищих закладах медичної освіти для підготовки високопрофесійних кадрів з реабілітації. Професор Сергій Убогов повідомив, що Міністерство активно працює над впровадженням найближчим часом у ЗВО спеціальності протезист-ортезист, беручи до уваги той факт, що майже 40% поранених на війні мають травми чи ампутації кінцівок.

Про важливість та актуальність  для Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького теми відновлення та реабілітації зазначив в.о.ректора, доктор медичних наук Орест Чемерис. Він зокрема повідомив, що нещодавно була підписана міжурядова українсько-австрійська угода та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України ЛНМУ визначено замовником спорудження Національного центру реабілітації та реконструктивної хірургії. «Це стане серйозним викликом для всього колективу Університету, а також відкриває широкі можливості для реалізації як наукових напрацювань, так і практичного досвіду», – наголосив Орест Чемерис.

Привітала присутніх голова  комісії з питань охорони здоров`я та материнства Львівської обласної ради Анна Ярмола.
«Зараз реабілітація — невимовно важлива тема. Так буде ще багато років, тож ми маємо плідно працювати, аби цей напрямок розвивався і допомагав людям», – зауважила Анна Ярмола.

Також вона вручила Подяки обласної ради багаторічному співорганізатору Smart Lion у Львові, доктору-кардіохірургу, професору Університету Чикаго (США) Василю Лончині та Оксані Гдирі – очільниці Клініки дитячої реабілітації ОХМАТДИТ, доцентці кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини ФПДО.

Впродовж дня учасники наукового форуму мали можливість прослухати доповіді з різних аспектів фізичної та психологічної реабілітації, відновлення ментального здоров’я, обговорити організацію системи медичної реабілітації у нас та за кордоном. Також в межах заходу відбувся круглий стіл та дискусія на тему: Майбутнє фізичної терапії та реабілітації в Україні.