Головна Листи У Львові презентували виставку колажів, що розповідають історії дітей, які одужали після...

У Львові презентували виставку колажів, що розповідають історії дітей, які одужали після лікування раку

Виставку можна оглянути до 30 червня.

Сьогодні, 30 травня, напередодні Дня захисту дітей, благодійний фонд «Запорука» презентував виставку ілюстрованих колажів «Ми сильні, коли ви поруч», що розповідає історії маленьких пацієнтів, яким вдалось подолати рак.

Ця виставка – про силу кожної дитини, яка пройшла або зараз перебуває на шляху боротьби з онкологічним захворюванням. Оглянути виставку можна до 30 червня в ТРЦ Forum Lviv.

За словами президентки й засновниці фонду «Запорука», Наталії Оніпко, завдяки виставці планують підтримати благодійними внесками маленьких пацієнтів ЗУСДМЦ, котрі зараз проходять лікування.

«Рак у дитини – виклик для всієї родини, але це точно не вирок. Ми підтримуємо такі сім’ї з 2008 року. Зараз вони проживають дві війни одночасно. Для того, аби долати цей виклик, потрібна неабияка мужність. Сьогодні серед нас герої та героїні цих ілюстрацій. Виставка, перш за все, створена для вас, хто пройшов це випробування, і для тих, хто долає цей шлях. Це підтримка не тільки, тим хто лікується, а всім нам. Надихають історії того, як ви знаходили свій ресурс, для когось це була подушечка, привезена з дому, для когось – мрія про подорож. Ми всі маємо набратися ресурсу і йти до перемоги. На вашому прикладі бачимо, якщо є сили і віра – усе вдається. Дякую дітям і молодим людям за те, що поділились з нами своїми історіями», – наголосила очільниця фонду «Запорука» Наталія Оніпко.

Також Наталія Оніпко розповіла, що серед колажів є історія Олі. Дівчина пережила два рецидиви і зараз працює у БФ «Запорука».

«Для мене дуже важливо особисто бути присутньою тут, адже я була очевидцем хвороби та одужання Олі. Хочу подякувати Фонду за багаторічну історію роботи для того, щоб наші діти були здоровими. Рак – це не вирок, і “Запорука” як ніхто це знає, і докладається до одужання діток і їх соціалізації.

У всіх на вустах зараз те, як ми чекаємо перемоги. Хочу зауважити, що ви, дітки, уже є переможцями. І ви своїм прикладом надихаєте нас, дорослих, на те, щоб боротись, воювати і перемагати. Робимо усе належне, аби ви зростали у нашій вільній незалежній Україні», – наголосила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.

Завдяки особистим історіям та світлинам з домашніх архівів, українські ілюстраторки створили колажі, які розповідають унікальну історію боротьби кожної дитини та її родини. На виставці представлені роботи Валентини Романової, Віки Островської, Ірини Вале, Оленки Черкун.

В.о. генерального директора Клінічного центру дитячої медицини Роман Кізима, висловив вдячність за підтримку ЗУСДМЦ.

«Дякую обласній адміністрації за інвестиції, які ви вкладаєте в

розвиток Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Разом з благодійним фондом “Запорука” ми збудували Клініку дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку ЗУСДМЦ, зараз будуємо приймальне відділення. Радісно, що наш проєкт працює. Мені як дитячому онкологу, дуже приємно бачити, що прийшли наші пацієнти, дітки, які одужували в нашому Центрі. Це тішить, бо ваше здоров’я – це результат і моєї роботи, і колег, і лікарні», – додав Роман Кізима.