Напередодні, 6 жовтня, в межах українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» відкрили центр знань з питань профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань
Центр створили на базі Львівського обласного центру громадського здоров’я. Він надаватиме експертну підтримку фахівцям області у питаннях неінфекційних захворювань, буде осередком для проведення навчання та розвитку персоналу, допомагатиме поширювати сучасну доказову інформацію щодо НІЗ та здорового способу життя.
Під час заходу презентували онлайн-посібник для медіа «Як комунікувати про неінфекційні захворювання».
В Україні неінфекційні захворювання — це насамперед серцево-судинні та онкологічні захворювання, хвороби дихальних шляхів, цукровий діабет та психічні розлади. Вони є причиною 91% усіх смертей.
Під час повномасштабної війни через погіршення доступу до медичної допомоги та ліків, неконтрольований стрес та зміни способу життя людей ризик виникнення неінфекційних захворювань підвищується, а у пацієнтів, які вже живуть з НІЗ, можуть виникати важкі ускладнення — наприклад, інфаркти, інсульти.
«За результатами першого півріччя 2022 року у дорослих людей зросла кількість серцево-судинних захворювань, зокрема гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця і таких ускладнень, як інфаркти та інсульти. Варто не забувати про профілактику захворювань під час війни, аби мати якісне життя та ефективно допомагати нашим воїнам», — зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Володимир Чорній.
Регіональна координаторка проєкту «Діємо для здоров’я» у Львівській області Мар’яна Служинська розповіла про діяльність центру. Так, зокрема, центр буде займатися організацією та проведенням навчань (тренінгів, лекцій, семінарів), консультацій, забезпечуватиме менторство та підтримку для фахівців, громад та організацій, які працюють у сфері громадського здоров’я.
Також Центр буде займатися розробкою та розповсюдженням інформаційних матеріалів.
Координаторка з питань політики проєкту «Діємо для здоров’я» Катерина
Римаренко зауважила, що центр знань з НІЗ є своєрідною платформою для комунікації, обміну досвідом та знаннями серед фахівців громадського здоров’я, медичних та освітніх закладів, громад Львівщини.
Нагадаємо, що такі центри функціонують ще у 3-х цільових областях проєкту — Рівненській, Полтавській, Дніпропетровській.