Головна Листи У Східниці триває будівництво Центру безпеки громадян: що передбачає проєкт

У Східниці триває будівництво Центру безпеки громадян: що передбачає проєкт

«Центр безпеки громадян» забезпечить надання якісних послуг населенню у сфері цивільного захисту та громадського порядку.

Новозбудований Центр безпеки стане сучасним об’єктом критичної інфраструктури для обслуговування населення розташованих в гірській місцевості. Центр охопить три райони: Стрийський, Самбірський та Дрогобицький. У ньому за проєктом розташовутиметься пожежна частина, поліція та відділення медичної допомоги. 

Східницька громада ухвалила рішення про будівництво такого Центру у 2022 році. Саме селище Східниця – це місто-курорт, яке  щорічно відвідують понад 60 тис. туристів. Зараз в Східниці немає повноцінної лікарні та пожежної частини.

Враховуючи важливість побудови безпекового центру для регіону, громада вирішила передати функції замовника управлінню капітального будівництва Львівської ОВА. Після підписання договору на виконання будівельних робіт, підрядник виконав комплекс робіт в період з жовтня 2022 року по березень 2023 року. 

Кошти на будівництво Центру безпеки громадян виділили в межах обласної  Комплексної програми «Безпечна Львівщина на 2021-2025 роки». Загальна вартість – понад 30 млн гривень. 

У зв’язку із виникненням робіт, які не були враховані при розробці ПКД, виникла необхідність коригування. Проєктно-кошторисну документацію скоригували, отримали експертизу. Кошторисна вартість частково зросла, відповідно до проєкту 2022 року, у зв’язку з додатковими роботами, які не були передбачені у первинному проєкті. 

«Безпека наших громадян, особливо у час великої війни, вкрай важлива. Східниця та прилеглі громади – це туристичні місця, що мають великий попит, в тому числі серед внутрішньо переміщених осіб, які знайшли тут прихисток. Влітку цьогоріч на теренах цієї громади виникла повінь, тоді великі зусилля наших екстрених служб спрямували саме на її ліквідацію. Новий Центр безпеки створить належні умови для виконання функціональних обов’язків пожежно-рятувальних, медичних та правоохоронних служб», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.