Головна Листи У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі провели сьому операцію з трансплантації нирки

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі провели сьому операцію з трансплантації нирки

Лікарі комунального закладу Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» вкотре здійснили успішну операцію із трансплантації нирки дитині. 4-річний пацієнт з Івано-Франківщини став наймолодшим із тих, кому медики Львівської обласної дитячої лікарні пересадили нирку. Хлопчика привезли в медичний заклад каретою швидкої у 2019 році, у нього діагностували хронічний гломерулонефрит.

У реанімаційному відділенні лікарні медики стабілізували стан хлопчика.  Відтак Миколка понад 1,5 року отримував лікування перитонеальним діалізом під спостереженням лікарів. То ж впродовж кількох місяців хлопчика готували до складної операції з пересадки нирки. Донором для дитини став батько.

«Пересадка дорослого органа маленькій дитині завжди ускладнена, адже маємо справу з дрібними дитячими судинами, і тому анастомози тут «ювелірні», – розповіли медики.

Лікарі Центру, спільно з колегами із Львівської обласної клінічної лікарні успішно виконали складне завдання. Зараз син і батько почуваються добре, уже мріють про подорожі, на які досі не могли наважитись через хворобу. Трансплантологи ж підсумовують, що це уже сьома трансплантація нирки дітям в приміщенні львівської лікарні.

«Пацієнти отримують у нас повний цикл лікування: консервативне лікування, нирковозамісна терапія (діаліз),  а з 2021 року виконуємо трансплантацію нирки. У Центрі є можливість  безоплатно пройти усі необхідні обстеження для постановки у Лист очікування на трансплантацію», – розповів нефролог Центру Роман Андруневич.

У лікарні існує  спеціальна програма для пацієнтів з хронічною хворобою нирок, за якою пацієнт отримує безоплатно специфічну супровідну медикаментозну терапію. Лікарі наголошують, що за записом на консультації до спеціалістів центру слід звертатися за номерами телефонів: (096) 558 02 97; (063) 189 70 50; (097) 150 70 53.