Головна Листи У Золочівському лісовому господарстві помітили зростання рідкісного виду з Червоної книги ...

У Золочівському лісовому господарстві помітили зростання рідкісного виду з Червоної книги – еритронію європейську

Таке дослідження провели українські науковці Володимир Баточенко та Віктор Мельник.

В межах філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України» зафіксували зростання рідкісного виду – еритронію європейську.

Еритроній собачий зуб – це багаторічна трав’яниста і цибулинна рослина з родини лілієвих, яка занесена до Червоної книги України з природоохоронним статусом: рідкісний. Квітки одиночні, рожевувато-фіолетові. Розмножується насінням і цибулинами.

«Раніше, коли передгір’я Карпат ще були вкриті дубовими лісами, ця рослина займала більші площі. Сьогодні є відомі лише 10–12 острівців, де вона зростає, тому цей вид занесений до Червоної книги України. Наш департамент готує подання проєкту створення ботанічного заказника «Мокрий діл» у Львівську обласну раду, для прийняття відповідного рішення депутатами про створення природоохоронного об’єкта», – повідомляє т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик.

Територія Львівщини – багата природними ресурсами, в її межах нараховується 413 об’єктів природно-заповідного фонду площею 181,6 тис га. У часі війни Львівська обласна рада, за поданням Львівської ОВА, прийняла рішення про створення ще 10 об’єктів природно-заповідного фонду на площі понад 1600 га.

Оксана Війтик також зазначила, що департамент вже отримав попередні погодження постійного лісокористувача (ДП «Ліси України») щодо створення ботанічного заказника місцевого значення «Мокрий діл» на площі 21,8 га в межах філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України».