Головна Листи Укразалізниця відмінила окремі приміські маршрути через станцію Красне

Укразалізниця відмінила окремі приміські маршрути через станцію Красне

Депутати Красненської селищної ради прийняли звернення до керівництва Укрзалізниці та Львівської залізниці щодо проблеми відміни окремих маршрутів приміських поїздів

Про звернення Голосу Бущини стало відомо у Красненській селищній територіальній громаді.

Звернення адресоване голові правління АТ «Укрзалізниця», міністру інфраструктури України, а також деякий народним депутатам.

Депутати Красненської селищної ради селищної територіальної громади поділяють думку жителів населених пунктів Красненської територіальної громади Золочівського району Львівської області, які надзвичайно обурені змінами графіку руху приміських поїздів протягом останнього року, внаслідок чого були відмінені приміські поїзди, що курсували в обідню пору зі Львова через населені пункти в напрямку станції Красне, маршрут приміського поїзда Золочів-Львів, який прибував до станції Красне о 7:55 – 8:05 та змінений маршрут приміського поїзду Тернопіль-Львів, який на даний час доїжджає о 22:38 лише до станції Красне.

У своїх зверненнях громадяни наголошують, що такі зміни негативно позначились на жителях сіл, оскільки позбавили їх якісного залізничного сполучення та погіршили соціально-економічне становище, адже багато з них працюють переважно в обласному центрі місті Львові, а також селище Красне, у якому знаходиться вузлова залізнична станція, нещодавно стало центром сімнадцятитисячної територіальної громади та відійшло до Золочівського району, центром якого є місто Золочів, яке в свою чергу стало центром укрупненого району, до якого також слідують приміські поїзди зі Львова через смт. Красне.

Внаслідок таких змін у графіках руху приміських поїздів в першу чергу постраждали соціально-вразливі верстви населення, яким стало важче добиратись в тому числі у медичні заклади. Відміна таких важливих маршрутів стає суттєвою перешкодою в реалізації громадянами права на свободу пересування та суттєво обмежує їхнє право доступу до певних органів державної влади та місцевого самоврядування. Люди у своїх зверненнях відкрито заявляють, що без належного залізничного сполучення дані села приречені на вимирання.

Окрім цього, хочемо зазначити, що Красненська селищна рада прийняла місцеву програму компенсацій за перевезення пільгових категорій населення і до прикладу на першому пленарному засіданні 6 сесії від 25 лютого 2021р. у рішенні №106 «Про скерування вільного залишку коштів селищного бюджету, який утворився на 01.01.2021» виділено 300000 грн. для компенсацій за перевезення пасажирів пільгових категорій саме залізничним транспортом. І в подальшому плануємо співпрацювати з управлінням залізниці у вирішенні зазначених питань. Проте, якщо триватиме скорочення маршрутів приміських поїздів, співпраця органів місцевого самоврядування з керівництвом залізниці буде ускладнена.

Враховуючи вищевикладене, депутати просять повернути попередні маршрути приміських поїздів, зокрема маршрут приміського поїзда Золочів-Львів, який прибував до станції Красне о 7:55 – 8:05, маршрути зі Львова в напрямку станції Красне в обідню пору 13-14 год. та відновити вечірній приміський поїзд Тернопіль -Львів (продовживши його слідування до станції Львів), який прибуває на станцію Красне о 22:38.

Звернення підписане селищним головою Романом Фурда