Головна Листи В Буську буде дитячий будинок сімейного типу

В Буську буде дитячий будинок сімейного типу

До Дня Незалежності України у Буську відкриють дитячий будинок сімейного типу.  У ньому мешкатиме сім’я Наталі та Віктора Севруків з прийомними дітьми з Новомилятинського дитячого будинку змішаного типу "Добре серце".  Про це спілкуємось з керівником служби у справах дітей Буської райдержадміністрації Наталією Бучко:

– Ідея створення дитя­чо­го будинку сімейного типу у Буському районі за­роди­лась ще у 2006 році, його пла­­нували  відкрити у Соко­лівці на базі колиш­ньо­го сиро­тинця. На жаль, тоді не вда­лось цього зробити. І тільки тепер, за збігом сприят­ли­вих обставин (зна­йшлось при­міщення) ко­лишню ідею втілимо в життя.

Родина зі Львова, маючи трьох влас­них дітей, виявила бажання виховувати й при­йомних. Придбали будинок у Задві­р’ї, пройшли навчання у Львів­ському об­ласному цент­рі (курс підготовки у батьки-вихователі). А вже 15 серпня 2012 року ство­ри­ли прийомну сім’ю – разом з ними спільно стали жити троє (більше на той час не дозволяла площа їхньої оселі) дітей із дитячого бу­динку змішаного типу "Добре серце" – два­надцятирічна Лю­ба, її восьмирічна сест­ричка Мар’яна і десятиріч­ний Юрко, – їхні батьки по­збавлені батьківських прав.

 Влаштувавши дітей у сім’ю, ми про­водили її со­ціальний супровід: від­гуки і про сім’ю, і про дітей були позитивні. Бачили, що батьки боролись із нега­тив­ними проявами харак­теру дітей, залучили їх до гурткової роботи:  Люба хо­дить на вес­лування, Юрко – на футбол, а найменша Мар’яна займається схід­ни­ми танцями. Було видно, що родина хоче виховувати дітей і має для цього всі можливості.  У липні у при­йомну сім’ю влаштували ще й восьмирічного Дмит­ри­ка. А протягом року ро­дина зможе поповнитися новими членами (від 1 до 5 дітей)».

Прямую на вулицю Шкіль­ну, де у доб­ротному двоповерховому будинку неза­баром відкриють дитя­чий будинок сі­мейного типу. Тут  перекрито дах,  облаш­то­вано спальні для хлоп­чиків та дівчаток, вітальню для гостей (дітей можуть відвідувати їх рідні), кухню, добудовано душові і туалет, дві кімнати готують на дру­гому поверсі. Всюди кипить робота: миють вікна, штука­турять душові, утеплюють фасад. Як зазначив відпо­відальний за об’єкт Тарас Сало, роботи вже місяць проводить Львівська фірма "Агробудсервіс", а допома­гають працівники освіти, РДА (щодня тут понад 15 чоловік), уже виконано 70% із всього запланованого: встановлено нові комуніка­ції, на завершенні  фасад і дах, у кім­натах залишилось вставити двері та покласти підлогу.

Отож до відкриття за­лишилось менше десяти днів, але, як запевнив Тарас Петро­вич, будівельники все встигнуть зробити.

Лариса ГАРАСИМІВ