Головна Листи Відійшов у вічність Ігор Юхновський: на Львівщині попрощались з академіком, видатним громадським...

Відійшов у вічність Ігор Юхновський: на Львівщині попрощались з академіком, видатним громадським й політичним діячем

Ігор Юхновський встиг зробити неоціненний вклад у розвиток української незалежності та збереження національної пам’яті.

На 99-му році життя відійшов у вічність перший віцепрем’єр-міністр України Ігор Юхновський. Про це стало відомо 26 березня. Сьогодні, 28 березня, у Львові відбулось прощання з Героєм України.

Чин прощання відбувся у Свято-Покровському кафедральному соборі ПЦУ. Провести в останню путь Ігоря Юхновського прийшли сотні жителів Львівщини, ті, хто знав і поділяв його цінності.

Поховали Ігоря Рафаїловича на Личаківському кладовищі в родинному гробівці. Під час громадського віче, очільник області Максим Козицький зачитав звернення від імені Президента України Володимира Зеленського зі співчуттям рідним та близьким Ігоря Юхновського.

«Не говори, що погано, а кажи, як зробити краще», – це принцип, за яким жив та працював Ігор Юхновський, і якого навчив сотні своїх учнів. Сьогодні відпровадили Ігоря Рафаїловича в останню дорогу. Від імені Президента України, а також від всієї Львівщини висловив співчуття рідним академіка, його близьким та послідовникам. Ігор Рафаїлович уже у кращому світі, але його мудрість, виваженість та віра у сильну, самостійну і освічену Україну – назавжди з нами. Світла пам’ять світлій людині», – зазначив у своїх соцмережах начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Ігор Юхновський – перший голова Українського інституту національної пам’яті, академік Національної академії наук України, фронтовик Другої світової війни, фізик-теоретик, вчений та політик.

Саме йому належить ідея референдуму 1 грудня 1991 року, який закріпив Незалежність нашої країни.  Саме завдяки Ігорю Рафаїловичу у 2006 році прийняли Закон «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні», а у Києві спорудили Меморіал жертв Голодомору.

За значні особисті внески у розвиток та розбудову нашої країни пан Ігор тричі нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого.

«Україна протягом тисячоліть вижила, ні на кого не нападаючи, підпадаючи під одну, другу, третю окупації і залишалась українською, зі своєю мовою, хоч як її не намагались знищити. Була маса завойовників. Наша готовність нагодувати, пустити переночувати, сила нашої пісні є нашою сильною зброєю. Ми зовсім непростий народ, ми народ, який має свою силу. Не маю жодного сумніву, що Україна буде!», –  говорив Ігор Юхновський у своєму останньому інтерв’ю для Радіо Свобода.