Головна Листи Війну за уми не можна програти

Війну за уми не можна програти

1440

Як тільки стрічки новин світових інформаційних агентств повідомили, що Збройні сили України звільнили від терористів Слов'янськ, перша колона автомобілів, організована жителями Харківщини на підтримку ініціативи Президента України Петра Порошенка, вирушила сюди з гуманітарною допомогою.

…До Слов'янська їхали, можна сказати, першими із цивільних осіб. Тож були військовий супровід, численні перевірки, проїзд через невеличке село Христище та сумно відомий район комбікормового заводу. І от нарешті згорьоване місто. Блокпости терористів ще повністю не розібрані. Довкола скупчення автошин, сміття, написи з прокльонами та з
прославленням міфічної "новоросії". Транспорту на вулицях практично немає, заправні станції не працюють. То ж основним засобом для руху лишились велосипеди.

Місто пережило катаклізм, що, в першу чергу, позначилось на людях. Вони  в розпачі, чекають підтримки і допомоги. Місцеві розповідають, що основна маса слов'янців покинула
ба, м'ясних та рибних консервів, чаю олії, мила.

Люди вишикувались у довжелезні черги. Десятки сумних історій, десятки прохань. Але жодного схвального відгуку про терористів з так званої "ДНР". Навпаки, люди дякували бійцям Збройних сил України, дякували і не соромились сліз. Приємно вразили військові. Зібрані, оснащені всім необхідним, вони були готові для виконання будьякого військового завдання.

Звісно, будівлям, дорогам, комунікаціям нанесено відчутної шкоди. Але це другорядне (можна до зими відновити життєдіяльність Слов'янська), головне  допомогти місцевим мешканцям. І тут влада не має права схибити. Не можна програти війну за уми. Люди повинні повірити, що держава посправжньому піклується про них, що вона вважає їх своїми громадянами і ніколи не залишить наодинці з бідою.

… Повертались до рідного Ізюма надвечір. І післямовою стали думки про те, як важливо навести лад на Донбасі, знищити найманців, відбудувати рідну Україну, де б кожна людина відчула себе вільною і щасливою.

Слава Україні!

депутат Ізюмської міськради.