Головна Листи У  Запитові відкрили амбулаторію в межах програми «Доступна медицина» 

У  Запитові відкрили амбулаторію в межах програми «Доступна медицина» 

26 грудня, у межах державної програми «Доступна медицина» в смт. Запитів урочисто відкрили амбулаторію  загальної практики сімейної медицини.

Медичний заклад будували майже 5 років.  Загалом витратили понад 14,1 мільйона гривень. З них – більше 12 мільйонів – субвенція з державного бюджету, 1,25 мільйона гривень додала сама Новояричівська громада, співфінансували будівництво також з обласного бюджету.

У приміщенні новозбудованої двоповерхової медамбулаторії облаштовані реєстратура, гардероби, аптечний пункт, приміщення денного стаціонару, маніпуляційна, кабінет сімейного лікаря, фізіотерапевтичні кабінети, клінічна лабораторія, кабінет УЗД, кімната для персоналу, приміщення зберігання білизни, приміщення термобактеріологічної обробки білизни, кімната для зберігання інвентаря, доступні для всіх категорій населення санвузли, широкі коридори.

На другому поверсі є кабінет головного лікаря, бухгалтерія, приміщення для зберігання ліків, гінекологічний кабінет, кабінет акушера-гінеколога, стоматологічний кабінет, кабінет офтальмолога, кабінет щеплень, кімната особистої гігієни, квартира для проживання лікарів. Входи облаштовані пандусами.

Місцевий сімейний лікар Юрій Симулик каже, що старе приміщення місцевої амбулаторії, яке розміщене в колишній колгоспній бані, давно віджило своє. Тож два лікарі – сімейний та дитячий, а також ще 3 особи медперсоналу вже потроху перебираються у новий медзаклад.
Невдовзі тут планують розмістити апарат УЗД та відкрити додаткові кабінети, запросивши відповідних спеціалістів-медиків.
Поблизу амбулаторії також розміщені гаражі, де базується медичний транспорт самої амбулаторії та Львівський обласний центр екстреної допомоги
До слова, вже зараз медики у Запитові підписали понад 1800 медичних декларацій не тільки з мешканцями самого села, а й з жителями довколишніх сіл і навіть самого Буська.

«Від 2019 року, коли будівництво амбулаторіі в Запитові, як і всіх амбулаторій в межах програми «Доступна медицина» активно стартувало, я намагався зробити все, щоб добудувати всі медзаклади у селах.
Запитівська амбулаторія – одна з найбільших, сюди потрібно було додаткові кошти з обласного і місцевого бюджетів. І я тішуся, що тут є також станція екстреної допомоги. Що нам вдається фінансувати і співфінансувати й інші соціальні об’єкти в громаді.
Бажаю розвитку селу і громаді, а жителям міцного здоров’я і щасливого прийдешнього нового року», – зазначив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.