Головна Листи За рік дії програми «єРобота» аграрії Львівщини залучили 189 мільйонів гривень грантових...

За рік дії програми «єРобота» аграрії Львівщини залучили 189 мільйонів гривень грантових коштів

Для стимулювання бізнесу в умовах війни та створення робочих місць з липня 2022 року розпочали реалізацію державної грантової програми «єРобота».

«єРобота» містить в собі програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу «Власна справа», грантів на створення й розвиток переробних підприємств «Новий рівень», закладки саду та винограду «Свій сад», тепличного господарства «Своя теплиця».

За рік реалізації державної програми «єРобота» аграріїв Львівщини залучили 188,8 мільйонів гривень. Львівщина залишаться в трійці лідерів серед регіонів за площею посадки садів і ягідників за програмою «Свій сад». За цей час 11 господарств області отримали погодження на грантову допомогу в розмірі 50,5 млн грн, з них профінансовано 45 млн. За ці кошти планується висадити 73,5 га нових насаджень лохини, 66 га фундука та волоського горіха, 19,5 га суниці, 10 га малини та 10,6 га яблунь.

Також 33 мікро- й малі суб’єкти підприємництва отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу в межах програми «Власна справа» на суму 7,8 млн грн, з них профінансовано 7,3 млн грн.

Ще 21 виробник в аграрному секторі економіки отримав 131 млн грн грантових коштів на створення або розвиток переробних підприємств в рамках програми «Новий рівень».

«Завдяки грантовій програмі «єРобота» Львівщина не тільки збільшить місцеве виробництво плодів, ягід і горіхів, ми також зможемо розкрити свій потенціал у виробництві та експорті продуктів з доданою вартістю. Реалізація даних бізнес-планів дозволить додатково створити понад 600 постійних і понад 2000 сезонних робочих місць», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.