Головна Листи Зі Львівщини на передову поїдуть автомобілі та військова амуніція від американського благодійного...

Зі Львівщини на передову поїдуть автомобілі та військова амуніція від американського благодійного фонду

Передали зокрема бронежилети, які важать лише 8 кілограмів. Сьогодні, 11 серпня, керівництво Львівської обласної військової адміністрації та представники благодійної американської організації «Help Heroes Of Ukraine Inc, NFP» передали воїнам на передову сім автомобілів та гуманітарну допомогу.

Автомобілі придбали в межах ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького «1000 автомобілів свободи». А військову амуніцію закупив американський фонд.

«Допомогу отримають військові 103-ї окремої бригади територіальної оборони та 80-ї бригади. Це автомобілі підвищеної прохідності, засоби зв’язку, старлінки. Передаємо також бронежилети та каски. Сьогодні виїжджаємо на схід і вже завтра воїни отримають цю допомогу. Дякую представникам американської організації «Help Heroes Of Ukraine Inc, NFP». Разом виборюємо перемогу над агресором», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Директор представництва благодійної американської організації «Help Heroes Of Ukraine Inc, NFP  Володимир Заболотовський зазначив, що фонд створили в США у перші дні війни проти України. Його утворили українці, які там проживають і які захотіли докласти максимальних зусиль, щоб допомогти нашим захисникам здобути перемогу якнайшвидше.

«Наш фонд має офіційні ліцензії для закупівлі товарів подвійного призначення та імпорт в Україну. У межах сьогоднішньої співпраці ми передаємо майже 100 бронежилетів шостого рівня захисту та більше ніж 50 захисних шоломів, щоб воїни виконували бойові завдання і були захищеними», – розповів Володимир Заболотовський.

Заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін додав, що окрім військової амуніції, цього разу серед вантажу є два старлінки, плазми і комп’ютери.

«Дякую ІТ-спільноті, яка дуже швидко реагує на наші запити і допомагає. Це ІТ- кластер та USAID в Україні, а також дякуємо команді 5-го перону України та Sombra, одному із співзасновників Віктору Чеху. Вони вже на більш, ніж півмільйона доларів допомогли і цього разу швидко відгукнулись», – наголосив Олександр Кулепін.

Т. в. о начальника штабу 103-ї окремої бригади територіальної оборони Роман Рудницький розповідає, що ці бронежилети, які сьогодні поїдуть до військових,  є сучасними та мають вагу 8 кілограмів, що полегшує роботу бійця.

«На початку повномасштабної війни ми отримували бронежилети доволі важкі, вагою 14-15 кілограмів. Тобто, якщо воїн одягає бронежилет, бере зброю, то загальна вага становить 22 кілограми. Це насправді багато і важко здійснювати бойові операції. Ці бронежилети наші бійці оцінять, вони значно легші, але не менш надійні», – зазначив військовослужбовець.