Головна Освіта Будинок вчителя має представити план розвитку установи та розглянути можливість надання приміщення...

Будинок вчителя має представити план розвитку установи та розглянути можливість надання приміщення для Львівської обласної Малої академії наук

Постійна комісія з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради 23 жовтня в межах виїзного засідання ознайомились з роботою комунальних закладів “Будинок вчителя” та “Львівська медична академія імені Андрея Крупинського”.

Члени комісії Парасковія Дворянин, Звенислава Мамчур та Іван Стецькович у “Будинку вчителя» оглянули хід ремонтних робіт, проведених у прилеглому приміщенні, а також в самому будинку-пам’ятці архітектури. У Будинку вчителя відремонтовано аварійний дах, встановлено нові ринви та стічні труби, ліквідовані дощові затікання, прочищено і вдосконалено систему опалення.

Як розповів директор Будинку вчителі Володимир Парубій, потребує ремонту і заміни освітлення бібліотека, яка знаходиться на першому поверсі. Через аварійність стелі та загрозу падіння тинькування від початку року не працює Дзеркальна зала на другому поверсі. Раніше у ній проводили заняття дитячі й дорослі танцювальні гуртки.

В одній з кімнат другого поверху діє обласна виставка-конкурс серед освітян “Мамина світлиця”. Захід популяризує майстерність учителів із народного промислу. В експозиції зібрано 60 рушників, які передали освітяни Львова та області. На другому поверсі є актовий зал. У цьому приміщенні проходять заходи для вчителів, а також організовує вистави Польський Народний Театр, якому уже понад 60 років.

Декілька кімнат на третьому поверсі використовує Львівська обласна Мала академія наук. Ці кімнати відремонтовані й знаходяться у належному технічному стані. Однак, як зазначила директор академії Іванна Бородчук, для належного проведення занять з дітьми бракує місця. З цим питанням вони неодноразово зверталися до керівництва Будинку вчителя і до різних органів влади. “Дайте нам можливість збільшити приміщення для Малої академії наук”, – звернулась до депутатів керівник Львівської МАН.

Депутати також відвідали Львівську медичну академію імені Андрея Крупинського. Про роботу академії розповів ректор, доктор медичних наук, професор Юрій Кривко.

Сьогодні в найстарішому медичному закладі України (у 2023 році академія відсвяткувала 250-річчя) навчаються 1300 студентів з усієї України, а також іноземці. Академія є закладом вищої освіти другого освітнього рівня, який готує магістрів, бакалаврів, фахових молодших бакалаврів, молодших спеціалістів.

Академія впровадила інклюзивну освіту, відкриває нові спеціальності, серед яких є фармація, терапія і реабілітація. У цьому напрямку Академія активно співпрацює з реабілітаційним центром “Галичина”. Актуальні напрямки – медсестринство, реабілітація, протезування та ортезування, масаж. Найбільш популярна спеціальність – технологія медичної діагностики та лікування.

“Ми є провідним закладом України, – каже ректор. – Багато приватних закладів нашого напрямку закрилося, а ми активно розвиваємося”.

Юрій Кривко зазначив, що академія потребує нових приміщень необхідних для облаштування клініки. Є необхідність проведення робіт з енергоощадження, зокрема заміни котельні та вікон.

Академія налагодила довгострокові проєкти співпраці з Німеччиною і Швейцарією. Студенти проходять практику за кордоном, навчаються англійської та німецької мови. Депутати познайомились з роботою сучасного Центру медичної симуляції. Тут студенти відпрацьовують практичні фахові навички з терапевтичного напряму, тактичної медицини, хірургічного напряму, з надзвичайних станів, акушерства.

За результатами виїзного засідання комісії депутати вирішили звернутися до Будинку Вчителя і департаменту освіти і науки ОВА з пропозиціями напрацювати проєкти розвитку установи. Також спільно з медичною комісією вирішено провести засідання щодо запиту Львівської медичної академії про потребу нового приміщення для облаштування клініки.

“Наша комісія має добру традицію – перед тим, як ухвалювати рішення, поїхати і подивитися, яка реальність цієї проблеми. Тому виїзні засідання – це можливість побачити, як працюють наші обласні структури. Окрім того, часто є запит про допомогу – як от сьогодні – від Малої Академії наук щодо пошуку нових приміщень, бо в тій тісняві, в якій вони працюють зараз, їм не так просто. А це важлива структура для перспективи наших школярів. А от стан Будинку вчителя, відверто кажучи нас вразив. Негайно треба вирішити – що ми можемо першочергово зробити, аби нам усім не було соромно. Натомість рівень господарювання в Медичній Академії приємно здивував – якість навчання, розуміння керівником перспективи, злагодженість команди власне і свідчать, що кадровий потенціал і якісне управління закладом і творять успіх установи”, – зазначила заступник голови комісії Парасковія Дворянин.

Більше тут: http://surl.li/mlxvf.