Головна Освіта Яким буде навчання школярів на Бущині в умовах карантину?

Яким буде навчання школярів на Бущині в умовах карантину?

З 1 вересня у Буському районі усі навчальні заклади освіти відкриють двері для своїх учнів. Але потрапити до навчального закладу вчителі та школярі зможуть у засобах індивідуального захисту та після вимірювання температури.

Відсьогодні діє нове зонування епідемічної небезпеки. Львівщина поділена на відповідні зони. Буський район перебуває «зеленій» зоні, тому навчання дозволене у звичайному режимі.

Що чекає на школярів з 1 вересня в умовах пандемії, розповіла завідувачка сектором освіти Буської РДА Галина ОЛІЙНИК:

– Карантин триває, і починати навчання доведеться в непростих умовах. Щоб освітній процес для дітей все ж таки розпочався у звичному режимі, тобто діти сиділи за партами в школах, в МОЗ розробили відповідні рекомендації. Серед вимог: вхід до закладу освіти у захисній масці або респіраторі, проте під час занять маски можуть не використовуватися, лише під час пересування приміщеннями закладу; персонал закладу допускатимуть за умови використання маски та після проведення температурного скринінгу; перед заняттями педагоги проводитимуть опитування учнів щодо їхнього самопочуття.

Тому кожна школа в нашому районі складає свій регламент роботи школи на випадок чотирьох зон, бо ймовірно, що ми будемо переходити з однієї зони в другу. Регламент затверджується педагогічною радою, бо самі розумієте скласти один план для всіх нереально, всі школи різні: десь в школі є 500 дітей, а десь 50. Є діти, що доїжджають, а є вчителі, які працюють у двох різних сільських школах. Десь може запровадять двозмінне навчання, можливо якісь предмети винесуть на «дистанційку», наприклад, якісь не основні, фізкультура, музика тощо. Кожна школа працює над тим.

Антисептиками, масками працівники шкіл забезпечують за рахунок місцевих бюджетів, маски для учнів – це відповідальність батьків.

Ми закупили безконтактні термометри, тому вчителям при вході у школу обов’язково вимірюватимуть температуру. Зараз працюємо над закупівлею щитків для вчителів. У школах облаштували місця для обробки рук антисептиком.

Щодо харчування в школах в умовах карантину за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється. У нас в школах звичайне харчування діятиме. В їдальнях шкіл, відповідно до карантинних вимог, забезпечено відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4 осіб. Зрозуміло, усі працівники харчоблоку будуть в масках і рукавичках, які необхідно буде змінювати після виконання кожного виробничого процесу в харчоблоці їдальні.