Головна Освіта На канікули – з книгою чи без?

На канікули – з книгою чи без?

Спілкування з книгою розкриває широкі горизонти перед  кожною людиною. Тому книжка, як невичерпне джерело інформації, завжди має бути доступною для читачів у бібліотеках. На жаль, у Буському районі не вистачає коштів для закупівлі нових книжок, зокрема, нестачу книг особливо помітно в Олеській селищній бібліотеці.

"Бібліотека завжди залишається місцем, де кожен може прийти і почерпнути потрібну інформацію. Саме у літній період читачів значно більше, аніж під час навчального року. Читання влітку є своєрідним інтелектуальним розвитком перед початком навчання і, як не дивно, зараз модно читати, знати імена та твори українських письменників – це допомагає підняти твій статус у середовищі однолітків, " – відзначила завідувач Олеської бібліотеки Марія Грицина.

За її словами, кожного дня біб­ліотеку відвідує чимало читачів. Учні переважно беруть книги, які задають на канікули за шкільною програмою. Найчастіше питають про праці су­час­них авторів Марії Матіос, Василя Шкляра, Любка Дереша. На жаль,  ек­земп­лярів однієї книжки є менше десяти.

Через нестачу коштів у бюджеті не поповнюються книжкові фонди, а це так важливо для функ­ціонування бібліотеки. Інколи долу­чаються спон­сори, які за власні кошти закуповують літературу. Це, як пра­вило, депутати та приватні підприємці. Найбільше та­ких доброчинних жестів проявляють під час передвиборних кампаній. Також дарують бібліотеці книги поети та письменники, які від­відують Олесько під час літературних вечорів.

Мала кіль­­кість книг не є єдиною проблемою Оле­ської селищної біб­ліотеки:стелажі та інші меблі в закладі теж потребують заміни. Особливо некомфортно чита­чам та працівникам взимку, адже біб­ліотека належно не опалюється. Та, попри це, у приміщенні книгозбірні зав­жди від­буваються різні виставки, літе­ратурні години, зустрічі з відомими людь­ми, які несуть корисну інформа­цію. Щорічно тут проходить конкурс "Кра­щий читач року". Над­звичайно ціка­вим є проект  "Сімейне читання", коли ра­зом з дітьми у біб­ліотеку приходять батьки.

Цього літа бібліотекарі запрова­дили новий проект "Школа літнього дозвілля". Діти різного віку збираються у бібліотеці за круглим столом і кожен охочий розповідає про свою улюблену книгу, бібліотекарі читають казки, всі разом розгадують загадки, а най­активніші учасники отримують пода­рунки.

На стелажах селищної біб­ліотеки – повчальні книжки, які завжди користуються попитом серед читачів. Наталя є постійним відвідувачем за­кладу і великим книголюбом. Найбіль­ше юнка любить вірші відомих поетів: "Я вже прочитала багато віршів Івана Франка, Лесі Українки, ну і, звісно, Тараса Шевченка. У мене вдома ба­гато книг, тому читаю для своєї мо­лодшої сест­рички Софійки, яка ще не ходить до школи".

Діти дошкільного віку читають оповідання про тварин, старшо­клас­ники – шкільну літературу, дорослі вибирають книги за власними вподо­баннями. Кожен, хто відвідує біб­ліо­теку, знаходить корисне для себе. Пра­цівники книгозбірні різними способами поповню­ють читацькі фонди. Тому, якщо у вас на полиці  даремно лежить книга – віднесіть до найближчої бібліотеки, там їй будуть раді. А двері бібліотеки завжди відкриті для постійних і нових читачів.

Оксана ЗАСТАВНА