Головна Освіта На Львівщині за кошти державної субвенції модернізують шкільні їдальні

На Львівщині за кошти державної субвенції модернізують шкільні їдальні

На модернізацію харчоблоків у школах України на цей рік спрямували 1,5 млрд гривень державної субвенції. Львівщина ж отримає на цю потребу понад 79 млн грн.

Як інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА такий фінансовий ресурс передбачений Постановою Кабміну від 16 лютого №120.

Львівська облдержадміністрація вже отримала пропозиції до модернізації їдалень від територіальних громад  з усіх районів.

«Громади подали свої пропозиції з метою отримати кошти на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт їдалень у школах, їх опрацювали. Що важливо, реалізація проєктів дозволить покращити умови праці працівникам харчоблоків, створить додаткові можливості для дотримання усіх технологічних процесів. Адже, добре розуміємо, що застаріле обладнання не відповідає сучасним санітарним вимогам, вимогам техніки безпеки персоналу або взагалі відсутнє, вимагає зайвих енергозатрат», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Відтак, першим етапом робіт стане визначення замовника будівництва з модернізації освітніх установ, зокрема виготовлення відповідної проєктно-кошторисної документації, отримання експертних звітів РП робочих проектів та проведення тендерних процедур.

А перший етап з реалізації проєктів планують розпочати вже у квітні цього року.

Нагадаємо, що під патронатом першої леді Олени Зеленської в Україні триває реформа шкільного харчування. Органи місцевого самоврядування напрацьовують пропозиції щодо об’єктів, які потребують модернізації  харчоблоків у закладах загальної середньої освіти.