Головна Освіта Чому ручка краще клавіатури?

Чому ручка краще клавіатури?

Зараз світ просто перенасичений гаджетами у вигляді комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, електронних книжок, смартфонів… Практично кожна дитина має до них доступ і при цьому непогано розбирається в функціях. Багато дорослих у зв'язку з цим підтримують ідею про те, щоб скасувати у школах зошити та ручки. Але чи розумно це?

Вчені не згодні з такими просунутими батьками. Вони призводять досить вагомі аргументи на користь листи від руки для дитини. Особливо корисно писати ручкою, запевняють вони, для розвитку мозку.

Причина 1: Під час листи від руки інформація запам'ятовується краще!

Фахівці стверджують, що під час написання тексту рукою, в корі головного мозку починає активно працювати зона, яка називається "ретикулярна активна система (РАС)". У момент писання вона як фільтр блокує непотрібну в даний момент інформацію. Коли дитина пише, то вона більше концентрується на знаках, які виводить ручкою, завдяки цьому вчиться зосереджуватися на певній інформації. Такі ручки вам може запропонувати інтернет магазин Носорог на сайті nosorog.net.ua. Американський психолог Вірджинія Бернингер з Університету Вашингтона каже, що під час написання тексту ручкою, а не спомощьью клавіатури, рука робить більше рухів, так як для кожної літери створений свій трафарет. У той же час набір тексту на клавіатурі – це монотонна робота, адже потрібно натиснути всього лише клавішу. А ще, якщо дитина страждає на дислексію, то найкращий спосіб боротьби з цим захворюванням – заняття калиграфическим листом.

Причина 2: У дитини поліпшується мова.

У 2009 році вчені з Вашингтонського університету провели експеримент, пропонуючи школярам написати есе. Одні писали його за допомогою ручки і аркуша паперу, інші використовували для цієї мети комп'ютер. У дітей, які писали есе від руки текст бул набагато цікавіший, багатіший оборотами і разноообразнее, ніж у однолітків, які користувалися комп'ютером. До речі, багато відомі письменники (наприклад, Вуді Аллен, Сьюзан Зонтагдо тощо) до цих пишуть свої романи від руки. Лише тільки після завершення роботи над творами, вони передруковують свої тексти на комп'ютері.

Причина 3: Під час листи від руки дитині легше зосередитися.

Працюючи за комп'ютером, дитина отримує масу спокус і можливостей переключитися на щось інше. Так перевантажується сенсорна система дитини, а у зв'язку з цим пропадає бажання щось творити. Якщо дитині дати аркуш паперу і ручку, яку ви можете вибрати на сторінці сайту Носорог http://nosorog.net.ua/769-ruchki, то мозок не буде перемикатися на додаткову інформацію – так у чада більше шансів створити свій, нехай і маленький, але шедевр, адже мозок буде зосереджений на конкретній задачі.

Причина 4. Лист від руки допомагає впоратися зі стресом.

Психологи впевнені, що лист від руки допомагає зменшити переживання і знизити рівень стресу. Не даремно раніше люди вели щоденники, куди записували свої думки і переживання. Записування інформації від руки допомагає розглянути проблему під різними кутами і знайти відповідне рішення, заспокоює. До речі, ти помітила, що під час наради у начальства тыиногда починаєш малювати каракулі в щоденнику? Це вважається нормальним: так ти знімаєш стрес і заспокоюєшся під час цієї ситуації.

Причина 5: Під час написання тексту від руки мозок краще працює.

У процесі письма в мозку задіюються різні зони, які відповідають за мислення, пам'ять, мовлення тощо, Коли дитина пише якийсь текст, його мозок отримує додаткове тренування, що важливо для розвитку і правильного функціонування мозку в майбутньому.

Аліна Таценко