Відчути себе воїнами захисниками та спробувати на собі військово-польові умови життя зголосились 13 школярів Буської ЗОШ №1 та Ожидівської ЗОШ, які взяли участь патріотичному вишколі. Це перший пробний проект організований колишніми бійцями АТО за підтримки голови Буської РДА Олега Коваля.
Саме неподалік села Грабова було знайдено найкращі умови для проведення військового вишколу, розмістивши наметове містечко, де учасники жили у польових умовах. Крім того, рельєф місцевості відповідає військовим позиціям, тут добре тренуватися.
Колишній боєць АТО Ігор Генза розповів, що ідея створення військово-патріотичного вишколу виникла давно. І лише за сприяння голови Буської РДА Олега Коваля вдалось втілити задум у життя.
Специфіка табору в тому, що його учасники випробовують себе, мешкаючи в наметах та ночуючи у спальних мішках впродовж всього заїзду, для них готують їжу виключно на вогнищі. Під час таборування школярів супроводжують колишні бійці АТО, вчителі фізкультури та волонтери.
У програмі – орієнтування на місцевості, військово-спортивна підготовка, надання першої медичної та домедичної допомоги, вивчення техніки безпеки та матчастини зброї і стрільба з пневматичної зброї та військово-спортивні нормативи. Проводять навчання колишні учасники АТО, інструктори Центру військово-патріотичного виховання при Буській гімназії, члени ГО «Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України» Олександр Мошонкін, Ігор Генза, Роман Гаєвський, Іван Мілер. Вони спостерігають за перебігом навчання та в разі необхідності надають відповідні настанови.
Загартуватися духом і тілом до місця таборування вчора приїхали голова Буської РДА Олег Коваль, його перший заступник Богдан Гринишин та заступник Тарас Дума.
«Були часи, коли військово-патріотична робота відійшла на другий план. Тому виникла у хлопців думка відновити її та створити військово-патріотичний вишкіл. Я це підтримав. Національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання – важливі сьогодні. Ці навчання спрямовані на виховання почуття патріотизму молоді та отримання ними необхідних військових знань. Для школярів це краще ніж лежати на дивані чи за комп’ютером гратися», – каже голова Буської РДА Олег Коваль.
Окрім хлопців у військовому вишколу беруть участь і дівчата. Вони говорять, що такий захід дуже важливий у такий час, у якому ми зараз перебуваємо. Навіть якщо ти не поїдеш у зону бойових дій, знання отримані тут, можна застосувати і в повсякденному житті. Адже досвід надання першої допомоги, чи елементарні військові знання, яких навчають тут, зайвими ні для кого не будуть.
У другий день вишколу для дітей був приготовлений смачний куліш за рецептом Богдана Гринишина, а шашлики – від Олега Коваля. Діти щиро дякували за таке задоволення.
«Мета проведення таких заходів для школярів – зміцнення почуття патріотизму та відповідальності за безпеку нашої Батьківщини. Завдяки фінансовій підтримці голови Буської РДА Олега Коваля та інших небайдужих людей школярі провели незабутні три дні і дві ночі, познайомились між собою, навчились чимало нового. Сьогодні у них останній день перебування», – відзначає заступник голови РДА Тарас Дума.
Як додає колишній учасник АТО Олександр Мошонкін, за час таборування школярі 10-х класів змогли послухали теорію та застосувати на практиці міно-підривну справу, опанувати основи польової медицини тощо.
Організатори висловлюють сподівання, що започаткований захід стане традиційним, а цьогорічний досвід наших бущан переймуть інші райони нашої області.
Більше фото і відео з таборування – у нашій офіційній групі Facebook за цим посиланням.