Головна Освіта Студенти-енергетики з Львівщини проходитимуть стажування у Чехії

Студенти-енергетики з Львівщини проходитимуть стажування у Чехії

Студенти Новороздільського політехнічного фахового коледжу стажуватимуться у політехнічному навчальному закладі міста Хомутова (Чеська Республіка), аби після Перемоги відновлювати енергетичну інфраструктуру України відповідно до найвищих міжнародних стандартів.

Про це йшлося сьогодні, 3 квітня, під час зустрічі керуючого справами Львівської обласної ради Романа Кокотайла і депутата облради Олега Дуди з делегацією м. Хомутов.

Першочергово Роман Кокотайло від імені Львівської обласної ради подякував всьому чеському народові за допомогу Україні та українцям у цей складний час.

«Дякуємо також за можливість для наших студентів підвищувати свою кваліфікацію за кордоном. Переконаний, стажування для них буде великим кроком уперед для саморозвитку і набуття необхідного досвіду у своїй професії.

Підтримуємо цю ідею і всіляко сприятимемо її реалізації», – додав Роман Кокотайло.

Перший заступник міського голови Хомутова Мілан Мерц підкреслив, що навчання українських студентів у Чехії планується проводити на постійні основі.

Сторони обговорили можливість підписання меморандуму про співпрацю між містами Хомутов та Новий Розділ і напрацювання інвестиційної програми.

«Це подібні міста за своєю філософією, є індустріальними, приблизно однакові за кількістю населення, тому наступний крок – підписання меморандуму про співпрацю», – підкреслив Олег Дуда.

Роман Кокотайло зауважив, що надзвичайно важливо громадам Львівщини переймати європейський досвід, аби вони могли швидко адаптовувати кожну свою галузь до норм і стандартів ЄС.

Хомутов – місто у Чехії, в Устецькому краї, адміністративний центр району Хомутов. Це двадцять друге за величиною місто Чехії, п’яте в Устецькому краї і найбільше у районі Хомутов.