Головна Освіта У Львові триває міжнародна конференція з малоінвазивної хірургії та ендоскопії «Lviv Live...

У Львові триває міжнародна конференція з малоінвазивної хірургії та ендоскопії «Lviv Live Endoscopy»

Форум поєднує теоретично-практичну частину, дискусійну панель та участь у майстер-класах.

Цими днями, 10-11 січня, у Львові відбувається міжнародна конференція з малоінвазивної хірургії та ендоскопії «Lviv Live Endoscopy».

За словами заступниці голови Львівської ОДА Христини Замули конференція має важливе значення для розвитку медичної сфери.

«Ця конференція об’єднала провідних спеціалістів у галузі ендоскопії і стане чудовою платформою для обговорення досягнень, інновацій, викликів та, що найголовніше, перспектив розвитку цієї важливої галузі. Ендоскопія надає можливість не лише точно діагностувати захворювання, а й пропонує ефективні методи лікування, даючи надію на одужання. Спільно з вами ми розвиваємо професіоналізм, вдосконалюємо медичні практики та робимо вагомий внесок у розвиток медицини. Дякую організаторам і всім, хто долучився до нашої конференції», – зазначила Христина Замула.

Організатори заходу – Львівська обласна клінічна лікарня та Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького.

У ній беруть участь майже 600 осіб офлайн, це провідні фахівці в своїй сфері з за кордону, а також з Києва, Харкова, Одеси, Херсона, Запоріжжя, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька та інших міст України. Частина учасників доєдналися онлайн.

Міжнародна мультидисциплінарна команда хірургів, онкологів, проктологів, ендоскопістів, гастроентерологів, патогістологів, хіміотерапевтів, радіологів, ендокринологів, військових медиків розробить клінічний маршрут та рекомендації для діагностики та лікування неоплазій товстої кишки, раннього раку товстої кишки, раку шлунка, раннього раку стравоходу, ахалазій, дивертикулів стравоходу, аденом товстої кишки, запальних захворювань ШКТ (НВК колітів, хвороби Крона та автоімунних запальних процесів ШКТ) та їх діагностику.

«Сьогодні тут зібралися хірурги, які стали свідками того, як змінювалася хірургія, як ми переходимо до малоінвазивних методів лікування, де мінімум зусиль дає максимум результату.

Те, що в конференції беруть участь іноземні колеги, є яскравим свідченням того, що наш досвід важливий не лише в Україні, а й у світі. Ми заслужили це визнання. Дякую всім, хто долучився та підтримує нас на шляху до вдосконалення», – наголошує професор кафедри хірургії, ректор Львівського національного університету Орест Чемерис.

Форум поєднує теоретично-практичну частину, дискусійну панель та майстер-класи. Це унікальна можливість бути особисто присутнім в операційній під час лайв-кейсу та ставити запитання експертам у реальному часі.

Захід також має на меті:

  • популяризацію малоінвазивних сучасних методів лікування згідно рекомендацій європейської асоціації ESGE;
  • налагодження комунікації між медичними установами України та різними фахівцями, обмін досвідом, покращення у повсякденній роботі комунікативних навичок;
  • особисту комунікацію фахівців та керівництва установ, обмін досвідом з медичними центрами Японії, США (Чикаго, Іллінойський медичний університет) та ЄС (Німеччина, Нідерланди, Польща, Італія).

Зауважимо, жителі області можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу у відділенні ендоскопії на базі Львівської обласної клінічної лікарні. Завдяки спеціалізованому медичному обладнанню впродовж останніх 5 років у лікарні почали виконувати операції, які раніше не проводили на Заході Україні. У 2021 році тут відкрили гібридну Rtg операційну, обладнану ендоскопічним та рентген-обладнанням, завдяки чому значно поліпшилися умови перебування для пацієнтів та зріс рівень надання медичної допомоги. В рік проводять близько 6000 діагностично-лікувальних оглядів та близько 1200 малоінвазивних втручань.

Лікарня співпрацює із НСЗУ за пакетами – хірургія доросла та дитяча, гастроскопія, колоноскопія та бронхоскопія. У співпраці з лікарнею «ОХМАТДИТ» тут проводять операції і дітям.

Як зазначив в.о. генерального директора Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка, клініка стане важливим освітнім майданчиком для студентів-медиків.

«Сподіваюся, що сьогодні ми зможемо почерпнути нові знання, які принесуть користь нашим пацієнтам. Ми не зупиняємось у нашому вдосконаленні: активно розвиваємося, вивчаємо досвід колег з інших країн та навчаємось за кордоном. Для наших пацієнтів це надзвичайно важливо, адже знання та інновації допомагають забезпечити найкраще лікування.

На базі лікарні буде університетська клініка, і такі втручання будуть не лише корисними для пацієнтів, але й сприятимуть практичному навчанню майбутніх лікарів», – переконаний Михайло Гичка.